Ось чому нардепи звільнили Генпрокурора

З Руслана Рябошапки нардепи хотіли зробити «кишенькового» Генпрокурора, але коли у них це не вийшло, вони, скориставшись ситуацією, змістили його з посади. 

Про це розповів заступник генерального прокурора, керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій сфері і оборонно-промисловому комплексі Віктор Чумак, який днями став тимчасовим виконувачем обов’язків Генпрокурора, розповів про те, чому був зміщений нардепами з прокурорської посади Руслан Рябошапка.

Віктор Чумак

А повідав він про це під час прямого ефіру в передачі «Свобода слова» Савіка Шустера 6 березня 2020 року.

Віктор Чумак повідомив, що генпрокурор Рябошапка почав вести безкомпромісну боротьбу з нечесними прокурорами, які на своїх посадах незаконно збагачувалися — їхні статки «роздувались» до фантастичних розмірів. Чумак наголосив, що окремі народні депутати були зацікавлені у зміщенні принципового генпрокурора, адже мали зв`язки з тими, хто був і є «поза законом».

Тепер стає зрозумілим, чому деякі «народні» депутати, ще до зміщення Генпрокурора Рябошапки, так активно тиснули на нього і намагалися за будь яких обставин «підпорядкувати» прокурорське  відомство собі, своїм схемам, намірам і діям.

Хоча ніхто не має права втручатися в прокурорську діяльність (тиснути на прокурорське відомство), бо посада Генпрокурора є незалежною від інших структур і впливів, у т.ч. і народних депутатів. Але що вже казати про освіченість деяких нардепів, коли багато з них не мають не те що юридичної освіти, а будь якої вищої. Але ж вони називаються законодавцями, тобто тими, хто створює закони, по яких ми (не вони!) повинні жити і живемо.

Нагадаємо, що найактивнішим борцем проти Рябошапки був і залишається один із народних депутатів Чернігівщини, якого деякі ЗМІ запідозрили у «ділових» зв`язках із запроданцем ВО «Батьківщина» Андрієм Портновим, котрий свого часу у вирішальний для цієї політсили час зрадив її і «перебіг» до табору Віктора Януковича.

Окрім цього, в інтерв’ю Радіо Свобода днями Чумак розповів і про те, що сталося з прокурорами й слідчими, які вели гучні справи – такі, як щодо державної зради Віктора Януковича, захоплення Криму чи воєнних злочинів на Донбасі.

За його словами, таких прокурорів і слідчих могли звільнити в тому разі, якщо вони не пройшли атестації.

Зокрема, він згадав про слідчого Вадима Приймачка зі слідчого відділу управління розслідувань злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку колишньої Головної військової прокуратури.

За повідомленням Віктора Чумака, кілька років Вадим Приймачок вів справи, пов’язані з державною зрадою Віктора Януковича, захопленням Криму, воєнними злочинами на Донбасі, і матеріали його розслідувань лягли в основу документів, які Україна направила в Міжнародний кримінальний суд.

«Він не пройшов атестацію. Там багато звільнено прокурорів і слідчих, які вели гучні справи, але не пройшли атестацію. У справах, у яких я залучений, звільнений прокурор ключовий, який був у цій справі. І я нічим не можу допомогти, якщо він не пройшов атестацію. Хоча мені хотілося б, щоб він далі вів цю справу», – сказав Чумак.

Як розповів Віктор Чумак, із 1339 прокурорів, які почали атестацію для переходу в нову структуру, успішно завершили її лише 629.

Про все це — у відео:

https://www.facebook.com/Chernigivschina/videos/207577817117877/

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте