Підрозділу поліції “Чернігів”, який боровся з російськими окупантами, 3 роки
Рота патрульної служби поліції особливого призначення “Чернігів” відзначає третю річницю створення.
У святкуванні річниці створення роти особливого призначення «Чернігів» взяли участь представники влади, побратими, друзі та колеги бійців.
Одним з перших добровольчих формувань, створених для захисту України від російської агресії, став батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Підрозділ веде свою історію від 16 квітня 2014 року.
Головні завдання, які постали перед новоствореним спецпідрозділом — охорона публічного порядку на Чернігівщині, а також захист територіальної цілісності держави. Після проходження курсу підготовки та бойового злагодження батальйон «Чернігів» з червня 2014 року вже перебував у зоні бойових дій на Донбасі.
Чернігівські міліціонери разом із військовослужбовцями Збройних Сил та Національної гвардії України брали участь у спецопераціях в Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Ольховому та Станиці Луганській. Бійці звільняли українські міста і села, знищували диверсійно-розвідувальні групи російсько-терористичних сил, контролювали рух транспорту й надавали гуманітарну допомогу постраждалим цивільним у зоні конфлікту.
14 квітня напередодні третьої річниці створення батальйону «Чернігів» (з минулого року роти) в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області відбулися урочисті заходи.
До Головного управління Нацполіції привітати бійців зі святом прибули заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко та заступник голови Чернігівської міської ради Сергій Фесенко, друзі, побратими і родичі спецпризначенців.
Виступаючи перед поважним зібранням, начальник ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін привітав бійців зі святом та підкреслив, що історія роти «Чернігів» стала частиною української історії. Бійці батальйону з честю виконали свій обов’язок та захистили Україну від ворога, коли в країні дієздатних підрозділів було зовсім небагато.
Очільник Головного управління Національної поліції згадав славних бійців — Андрія Іщенка, Олександра Найдьона, Вiктора Запеку, які загинули в бою з окупантами у Станиці Луганській, та померлого від ран у київському шпиталі Романа Лося. Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Едуард Альохін охарактеризував наших земляків, як найбільш боєздатних бійців, які є зразком виконання обов’язку та служіння Батьківщині. Головний поліцейський області вручив ряду бійців грамоти МВС України.
На адресу спецпризначенців також прозвучало багато теплих слів від заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергія Сергієнка. Він побажав поліцейським спецпризначенцям оптимізму, благополуччя і скорішого настання миру та вручив відзнаки Чернігівської облдержадміністрації і почесні грамоти обласної ради. Серед нагороджених – і командир роти «Чернігів» Микола Масляний.
У свою чергу заступник міського голови Сергій Фесенко висловив вдячність бійцям роти за їх службу та подякував їх матерям за те, що виростили справжніх чоловіків-патріотів, які в лиху годину добровольцями пішли захищати Україну.
За мужність та героїзм, проявлені під час виконання службових обов’язків на Донбасі, Сергій Фесенко вручив бійцям роти «Чернігів» від імені міського голови почесні грамоти та подяки.
Наприкінці урочистих заходів бійці сфотографувалися на пам’ять разом із начальником Головного управління Нацполіції Едуардом Альохіним.
Сергій БРИЛЬ