Про найпотужніший в області волонтерський рух розповіли у Чернігові
Волонтерський рух на Корюківщині – один із найпотужніших в області. Так вважає заступниця голови Корюківської районної державної адміністрації Юлія Сита, яка разом з іншими спікерами на брифінгу в медіацентрі Чернігівської державної обласної адміністрації розповіла про волонтерську діяльність на території району.
Головна риса – це згуртованість на всіх рівнях: від жителів громад до органів влади різних рівнів.
«Напевно, немає жодного населеного пункту, де б не займалися волонтерством. Люди об’єднуються як за віковою категорією, так і власними вподобаннями чи професійною діяльністю. Так, під час окупації (я б назвала це ізоляцією), коли не було жодного моста і ми були повністю «відрізані», нам вдалося реалізувати перший великий проєкт. Буквально за декілька днів люди, об’єднавшись, відновили хлібопекарню, – поділилася Юлія Сита. – Сьогодні у кожній громаді (а їх всього п’ять) є осередки, які допомагають нашим воїнам та внутрішньо переміщеним особам».
Приміром, у Сновській ТГ діє неформальна громадська спільнота «З нами тепло». Близько двохсот жінок віком 20-80 років з часу повномасштабного вторгнення пошили й сплели понад п’ять тисяч різних речей для захисників і захисниць («кікімори», шкарпетки, килимки, подушки, бафи, балаклави, білизна тощо), виготовили понад три тисячі окопних свічок, готують консервацію та інше.
Вона додала, що тих, хто стоїть осторонь, зокрема у Корюківській громаді, нема. Це стосується і місцевих підприємців, які завжди допомагають або грошима, або потрібними матеріалами чи іншими речами.
Рюкзак для старлінка – ноу-хау волонтерів Корюківщини, яким, однак, вони охоче діляться за потреби. Це розроблена за запитом військових система, яка дозволяє зручно транспортувати супутниковий комплект, оперативно розгорнути його у точці призначення та так само швидко спакувати, коли необхідно залишити позицію.
На плетінні сіток спеціалізується Холминська громада. За словами голови ГО «Джерело Відродження» Алли Хілі, яка разом з командою однодумців займається волонтерством десять років, сплеск діяльності відбувся якраз після початку повномасштабної війни, яка вже не здавалася такою далекою, як на сході країни у 2014 році.
До слова, холминські сітки неодноразово замовляв спецпідрозділ «Кракен», знають їх і військові механізованої бригади «Магура».
Не перший рік у волонтерстві Олексій Прищепа, модератор волонтерської групи «Менщина HELP АТО(ООС)». Свій досвід теж ділить на «до» і «після» повномасштабного вторгнення. З початком війни на сході у 2014-му Олексій постійно їздить на передову. Каже, що тоді було легше розвозити зібране для бійців, бо і потреби у військових були схожі (в основному, харчі, окопні свічки). Зараз же, з 2022 року, одним треба тепловізори, іншим – генератори, ще комусь – інструменти та форма.
Спікери зауважили: за ці два роки повномасштабної війни волонтерський рух не спиняє обертів. Помітили таку тенденцію – чим більше мобілізованих у громаді, тим більше додаткових рук, адже кожен хоче допомогти своїм рідним. Щодо донатів: люди й далі продовжують підтримувати різні збори, нехай і меншими сумами.