Про податок на нерухомість, якщо площа перевищує пільгову
Про сплату податку власниками житлової та нежитлової нерухомості, загальна площа якої перевищує пільгову, розповідає нашим читачам Катерина Билименко — головний державний ревізор-інспектор Головного управління ДФС в Чернігівській області.
Надсилаються такі повідомлення-рішення фіскальним органом, разом із відповідними платіжними реквізитами для сплати податку.
Крім того наголошуємо, що будь – який громадянин має право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;
– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
– права на користування пільгою із сплати податку;
– розміру ставки податку;
– нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.
В такому випадку, попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.
До підтверджуючих документів належать документи на право власності.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, то податок на таку нерухомість сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Сплатити ж податок на нерухомість, необхідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта нерухомості.