Прокуратура та суд захистили історичну пам’ять від манкуртів
Прокуратура захистила інтереси держави в частині збереження історико-культурних цінностей. За місяць до початку повномасштабної війни Плисківська сільська рада роздала в приватні руки дві земельні ділянки, розміром 1,7 гектара кожна, на яких розміщені курганні групи. Прокуратура оскаржила рішення сільради, а Господарський суд Чернігівської області у складі судді Романенко скасував реєстраційні акти.
Це вже другий випадок порушення посадовими особами Плисківської сільської ради пам’яткоохоронного законодавства, підтверджений судом.
Раніше сільська рада віддала під обробіток приватному сільськогосподарському товариству 34 гектари черняхівського поселення «Рудка 2», яке розташоване за півтори кілометри на південний схід від нинішньої межі села. Прокуратура через суд скасувала рішення, але цього року невідомі особи знову заорали частину поселення черняхівської культури.
Чи можливе таке свавілля без відома місцевих чиновників, обов’язком яких є збереження історико-культурних цінностей? Поки що найбільшим покаранням для них є громадський осуд, бо 5 тисяч гривень судового збору навряд чи можна назвати відповідальністю. До того ж ці гроші стягнуть з бюджету сільської ради, а не з чиновника з конкретним прізвищем. Було б добре, якби представники державного обвинувачення не лише скасовували дії, а ще й давали реальні строки за паплюження історичної пам’яті. Без неї ми – не народ!
Віталій Назаренко
Від редакції.
На одній із сесій Плисківської сільської ради, коли розглядалося питання щодо землі, яка входить до «курганних» меж, був присутній і медійник (відео-оператор) нашого видання. Тоді ми зафіксували на камеру, як журналіст із газети “Новини Чернігівщини” Віталій Назаренко спробував заперечити голові Плисківської громади Марині Вірко у незаконних діях з боку депутатського корпусу. На репліку журналіста Віталія Назаренка та його заперечення щодо безглуздого й протиправного (тепер вже точно можна на цьому наголошувати) рішення сільради, її голова Марина Вірко зазначила: “Як депутати вирішать, так і буде, а прокуратура нехай вже потім вирішує: чи є щось у цьому протизаконне, чи ні”. А ще додала журналістові кілька слів, що він не має права щось говорити на сесії, оскільки не є представником місцевої громади. Тож якби дійсно, за роботу, яку провели прокурори у захисті державних інтересів та за нанесену шкоду своїм голосуванням депутати разом з головою сільради несли фінансові витрати зі своєї кишені, то наступного б разу думали перед тим, як приймати протизаконні й безглузді рішення.