Реабілітаційне лікування за рахунок Фонду соцстрахування

Фонд соціального страхування України фінансує проходження курсу реабілітаційного лікування після перенесених захворювань і травм для всіх працюючих за наявності медичних показів. Пацієнти направляються на реабілітацію до санаторно-курортних закладів безпосередньо зі стаціонару закладу охорони здоров’я.

За даними І кварталу 2019 року серед застрахованих осіб, що пройшли реабілітацію за кошти Фонду, 22,3% мали кардіологічні захворювання, зокрема, перенесли інфаркти міокарда, операції на серці тощо. З них понад 53% за підсумками відновного лікування повністю відновили працездатність.

«Щороку в Україні фіксують близько 50 тисяч випадків інфаркту і понад 100 тисяч випадків інсульту, і з кожним роком рівень захворюваності на хвороби системи кровообігу зростає. У цілому, близько 37% працездатного населення України страждають на серцево-судинні захворювання, з них близько 30% – інфаркти міокарда», – говорить заступниця начальниці управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду Любов Лисенко.

За словами Любові Лисенко, застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів для хворих з кардіологічною патологією допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

«Серед застрахованих осіб, які отримали у І кварталі 2019 року за рахунок коштів Фонду медичну реабілітацію після інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії та операцій на серці, понад 53% повністю відновили працездатність та стали до роботи відразу після завершення санаторної реабілітації», – зазначає Л.Лисенко.

Фонд соціального страхування України нагадує, що підставою для направлення на відновне лікування, що фінансується за кошти Фонду, є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. З початку року реабілітаційним лікуванням на базі санаторно-курортних закладів було забезпечено майже 13 тис. застрахованих осіб.

В контексті. Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте