Реабілітація учасників АТО
Як допомогти в боротьбі з наслідками психологічної травми тим, хто нещодавно стояв на захисті України, – про це розповідає начальник відділу з організації медичної реабілітації Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Алла Чайковська.
З початку цього року запрацював новий механізм отримання за рахунок коштів Фонду соціального страхування України реабілітаційного лікування працівникам, в тому числі особами, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.
Учасники АТО, які повернулися до щоденної роботи на підприємства, установи та організації, за рахунок коштів Фонду можуть у супроводі членів своєї сім’ї (чоловік/дружина, неповнолітні діти) відновити своє здоров’я в умовах санаторно-курортного закладу один раз після демобілізації. Підставою для реабілітаційного лікування є висновок лікарсько-консультативної комісії медичного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація (порушення адаптації, розлади, пов’язані зі споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенія).
Реабілітація відбувається відповідно до медичних показань у провідних оздоровницях України за вибором самої особи. Перелік санаторіїв затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду та оприлюднюється для ознайомлення на його офіційному веб-сайті. Термін лікування визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але не може бути більше 24 днів.
Механізм отримання реабілітаційного лікування такий: на підставі інформації від закладу охорони здоров’я про потребу в подальшій реабілітації учасника АТО орган Фонду надсилає санаторно-курортному закладу заяву цієї особи для узгодження можливості прийому його в санаторій. У разі отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм). Після завершення курсу лікування Фонд перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг із реабілітації (діагностичні та лікувальні послуги, послуги з харчування та проживання).
Слід зазначити, що учасники АТО можуть отримати реабілітацію в супроводі членів їх сім’ї: чоловіка або дружини та неповнолітніх дітей, за яких Фонд відшкодовує санаторію витрати на проживання та харчування (без лікування).
Як і раніше, на весь період стаціонарного та реабілітаційного лікування видається листок непрацездатності, який із шостого дня непрацездатності оплачується також за рахунок коштів Фонду.
За більш детальною інформацією можна звертатися за телефонами Чернігівського відділення: (0462) 774-685, 672-777.
Алла Чайковська