Рекорд: пенсіонерка віддала шахраям цінностей на 600 тисяч гривень
Рік, що минув, приніс чимало неприємностей сотням надто довірливих жителів Чернігівщини, які стали жертвами різного роду аферистів.
«Підсумковий» матеріал стосовно «шахрайської» теми підготували у секторі комунікації поліції Чернігівської області.
За минулий рік шарлатани та аферисти понад 600 разів оббирали громадян, видурюючи в них гроші та коштовності.
Найбільш актуальними способами обману залишаються так звані телефонні, банківські та інтернет-шахрайства.
Безперечним сумним лідером серед жертв залишається літня чернігівка, яка власноруч передала шахраєві величезну суму в євро, доларах США та вітчизняній валюті, що в еквіваленті становить близько 600 тисяч гривень. Ще в чотирьох випадках потерпілі втратили через «телефонних» аферистів понад 100 тисяч гривень кожен.
Поліція вкотре наполегливо застерігає: не поспішайте вірити незнайомцю, який телефонує та розповідає жахливі історії про ДТП, до яких нібито причетний ваш родич, або про скоєний ним злочини. Спробуйте заспокоїтися і перевірити почуту інформацію.
Іншим дуже поширеним видом обману стало так зване «банківське» шахрайство. Жертві телефонують або надсилають СМС, де лякають негараздами з картковим рахунком. Щоб розблокувати рахунок, пропонують повідомити всю захисну інформацію, зазначену на картці. Після цього всі гроші до останньої копійки з рахунку зникають. За таких обставин літня прилучанка втратила 15 тисяч гривень, жителька Варвинського району — понад 12 тисяч, чернігівка — майже 10. І цей сумний перелік поповнюється щотижня.
Щоб не потрапити до нього, дослухайтеся поради поліції: нікому не повідомляйте телефоном свої персональні дані. Всі питання щодо стану карткового рахунку розв’язуйте лише під час особистого візиту до відділення банку.
Нарешті, третій з найпоширеніших видів обману — «Інтернет-шахрайство». Аферисти маскуються під порядних продавців, виставляють на сайтах оголошень неіснуючий товар та вимагають за нього попередню оплату. Отримавши гроші, закривають акаунт і перестають відповідати на телефонні дзвінки.
Від подібного шахрайства постраждав житель Бобровиці, який намагався придбати автомобіль і перерахував завдаток у 60 тисяч гривень. Майже стільки ж заплатив прилучанин за вигадані комп’ютерні комплектуючі. Втрати інших потерпілих коливаються від кількох сотень до 20 тисяч гривень.
Порятунок від такого шахрайства є лише один: не сплачувати гроші наперед. Проводити розрахунок тільки після того, як отримали товар та оглянули його.
В усіх випадках пам’ятайте, що розважливість і чітке виконання рекомендацій поліції збережуть ваші гроші та нерви.