Рівно півстоліття «храму культури» — на Менщині
Рівно півстоліття тому в селі Киселівка, що на Менщині Чернігівської області, відчинив свої двері «храм культури» – величезним казковим палацом здавався щойно збудований дім.
Збирав він усіх жителів села, не вистачало навіть місця в залі. Збудували на кошти колгоспу, який на той час очолював талановитий керівник, орденоносець Василь Васильович Рубан. На жаль, йому так і не довелося побути на урочистому святі відкриття будинку культури – успішний керівник раптово відійшов у вічність. Тож новобудову представив молодий тоді, новий очільник колгоспу Михайло Петрович Жук, уродженець цього села. Потім він багато років успішно керував цим господарством.
На кожне свято в будинку культури збиралися за урочистим столом із червоною скатертиною і душевними промовами киселівці. Тут святкували весілля, проводжали усім селом хлопців в армію, зворушливо виступали школярі.
За ці роки багато чого змінилося – і сама ситуація в нашій державі та на Чернігівщині, змінилися завідувачі й художні керівники закладу. Разом із тим, дещо залишилося незмінним – це щира любов до української пісні, рідної мови і народних звичаїв та традицій.
Хоча впродовж півстоліття чого тільки не було – люди поважного віку досі пам’ятають репетиції в холодному приміщенні зі свічками і гасовими лампами. Але, незважаючи на всі труднощі, киселівці йшли у цей творчий дім. Для дорослих це була прекрасна душевна відрада, а для дітей та онуків – чудовий відпочинок і водночас – корисні знання.
І саме в цих стінах багато творчої молоді починали свій шлях. Є чим пишатися! Адже вихованці будинку культури й зараз працюють на радість односельцям. Це – зокрема, зразковий духовий оркестр під керівництвом Петра Тищенка, відомий не лише в Менському районі, а й на Чернігівщині. Заслужили любов не тільки киселівських глядачів, а й жителів навколишніх сіл місцевий змішаний хор, жіночий ансамбль «Горлиця» та чоловічий ансамбль «Добрі молодці».
Тут постійно працюють гуртки: вокальні і сольні – жіночі, чоловічі та дитячі, театральний, художнього читання й інші. Чудово працюють художні керівники – Галина Назаренко і Володимир Синюта, балетмейстери – Тетяна Ляшенко та Ольга Синюта. Майже 70 дітей займаються творчістю.
Днями до киселівського будинку культури з’їхалося чимало гостей із району, області та столиці. Староста Киселівки Лариса Губенко подякувала місцевим сільгоспвиробникам – ТОВ «Агроресурси» і ТОВ «Дружба», керівник якого Сергій Костючок виступив на святі й пообіцяв і надалі підтримувати культуру села.
А від Менської ОТГ киселівці одержали сертифікати: на 42 тисячі гривень – на заміну вікон і на 5 тис. грн – для костюмів музикантам духового оркестру.
На свято також прибули уродженці Киселівки, серед яких і Федір Ващенко (котрий зараз мешкає в Чернігові, однак не забуває рідне село й досліджує його історію), та голова Менського земляцтва в Чернігові Сергій Дмитренко. Прекрасно виступили на святі артисти обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.
Микола Тищенко