Що сказав голова Чернігівської облради журналістам

Оголосивши перерву на кілька днів в роботі сесії, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко поспілкувався з журналістами.

– Питання передачі агролісгоспів громадам, попри бурхливу дискусію в залі, не було ухвалене на цій сесії…

– Така дискусія назріла. Бо, ні для кого не секрет, – це питання болюче, нагальне, резонансне! Ви знаєте, що буквально вчора на президії, крім того знятого мною питання стосовно наших агролісгоспів (яке, об’єктивно скажу, було недопрацьоване – на жаль, не вистачило часу, однак я збираюся його все-таки належно допрацювати й особисто подам на розгляд сесії облради), були ще чотири проекти рішень, котрі ми на президії включили до порядку денного, і не було заперечень із цього приводу. А сьогодні, буквально перед сесією, відбулися засідання фракцій; і чотири фракції внесли пропозиції, що знімають ці свої проекти рішень… Відверто кажучи, я був щиро вражений! І от сьогодні раптом на сесії зазвучали вимоги негайно ухвалити рішення. Але ж воно ще належно не підготовлене й неузгоджене… Хоча ніхто ж не проти, тільки давайте це зробимо дійсно виважено!

– Тобто передавати агролісгоспи треба? Яка Ваша особиста позиція?

– Звісно, реорганізація агролісгоспів потрібна, але її необхідно зробити юридично правильно та в інтересах мешканців. Я вважаю недоцільним зараз передавати повністю увесь комплекс, все-таки, на мій погляд, частково – хай буде наглядова рада, товариство – у певному відсотковому співвідношенні, котре реально нестиме відповідальність за стан, збереження та відновлення наших лісів. Бо сьогодні ліси – це спільна власність територіальних громад, сіл, селищ, міст нашої області. Спільна, наголошую, а не окремо передана комусь… Отож, думаю, зараз інтенсивніше відбуватимуться консультації з юристами з цього приводу; і маю велику надію, що переможе не політичний фарс, а здоровий глузд та економічна обґрунтованість.

– Ігоре Станіславовичу, у селах мешкає багато людей похилого віку, які отримують мізерні пенсії. Не за горами – зима, отож потрібно опалювати житло – зазвичай, твердим паливом. Облрада підтримує таких жителів, відшкодовує їм бодай частину витрат?

– Звичайно, така підтримка є. І не лише індивідуальних господарств, а й шкіл, дошкільних закладів та закладів культури… Все робиться залежно від тієї суми, яка потрібна. Якщо йдеться про кошти понад 50 тисяч гривень, то це питання виноситься на розгляд сесії обласної ради. До речі, таким же чином надавалася і допомога для ремонту полігону – в Гончарівському, а також облаштування дахів Чернігівського протитуберкульозного диспансеру; це – і виділення твердого палива населенню, тим більше, в індивідуальному порядку таку допомогу надає й облдержадміністрація. Взагалі ж, раніше у нас діяли програми забезпечення мешканців Чернігівщини твердим паливом. Зараз їх немає, однак є індивідуальна підтримка органів виконавчої влади.

– Втім, навіть із прийнятих обласних програм, на жаль, не всі реально працюють…

– Із 54-х прийнятих програм, нині не функціонують і не фінансуються наразі 17.

– Яка Ваша позиція стосовно пілотного проекту поштової реформи на Придесенні?

– Це – не лише моя особиста позиція, а фактично – думка мешканців області. Редакції місцевих газет – проти поштової реформи, бо у них падають наклади. Адже тепер газети нерідко зі значним запізненням потрапляють до передплатників. Звісно, люди не задоволені, вони хочуть отримувати газети вчасно. Працівники поштових відділень теж незадоволені, бо їх скорочують. А жителі через цей пілотний поштовий проект мають великі незручності… Є заява Президента, що ця реформа на даному етапі – недосконала. Тож як ми, депутати облради, обрані мешканцями Чернігівщини, можемо підтримувати такі, по суті, антинародні пілотні проекти, що викликають масове обурення наших громадян?! Тому ми ухвалюємо звернення – до Президента України, Кабміну, до керівництва «Укрпошти» – про призупинення цього пілотного проекту на теренах Придесення. Також дане доручення працівникам апарату облради розробити статут, прорахувати можливість створення комунального підприємства «Чернігівпошта» зі збереженням усіх тих поштових відділень і того штату, який був до впровадження цього проекту.

Записав Сергій Дзюба

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте