«Сезон тиші» порушують на Чернігівщині!
З 1 квітня в області триває так званий «Сезон тиші» — період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у в період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.
У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин:
– пальбу,
– проведення вибухових робіт, феєрверків,
– санітарних рубок лісу,
– використання моторних маломірних суден,
– проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
Окрім того, з 1 квітня також введена нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Протягом визначеного часу любительське рибальство дозволяється лише однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в місцях (згідно координат). Відповідна інтерактивна карта відкритих для любительського рибальства місць розроблена Чернігівським рибоохоронним патрулем задля чіткого визначення місцин, де рибальство дозволено.
Однак, з початком «Сезону тиші» інспекторами Державної екологічної інспекції в області фіксуються непоодинокі випадки порушення Правил любительського і спортивного рибальства.
Так, з 01.04.2021 складено 19 протоколів, з яких:
-17 – за ч.3 ст.85 КУпАП (порушення правил рибальства), накладено штрафів на суму 2 346 гривень;
– 2 – за ч.4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), передано до суду.
За цей час вилучено 1 км 140 м заборонених знарядь лову риби – сіток рибальських та 1-не колюче риболовне знаряддя (риболовні ості).
За порушення «Сезону тиші» до відповідальності притягнуто 1 особу на суму 510 гривень.
Порушеннями правил полювання державі завдано збитків на суму 32 000 гривень. 2 протоколи за ч. 2 ст. 85 КУпАП передано до суду.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертається до любителів риболовлі та полювання з проханням дотримуватися вимог природоохоронного законодавства та просить зважати на існуючі заборони задля збереження природного середовища та відтворення популяцій диких тварин, спокійного розвитку фауни чернігівських лісів та водойм.