Що коїться навколо районної бібліотеки у Мені?

В останні дні в соціальних мережах та інтернет-виданнях Чернігівщини поширюється інформація про те, що чиновники Менської громади хочуть виселити районну бібліотеку, приміщення якої знаходиться у центрі міста Мена.

Що ж буде із районною бібліотекою чи дійсно Менська ОТГ планує її виселити, запитали ми у голови громади Геннадія Примакова.

«Менська об’єднана територіальна громада прийняла бюджет на 2018 рік, у якому передбачені кошти на фінансування та утримання КЗ «Менська централізована бібліотечна система» в сумі більше трьох мільйонів гривень. Це відповідь на питання: підтримує громада бібліотеку чи ні?», – зазначив голова Менської ОТГ.

Він підтвердив, що для розміщення працівників міської ради потрібне більше приміщення. На сьогоднішній день кількість працівників громади у зв’язку з розширенням повноважень та зростанням послуг, які надаються жителям громади, збільшилася. За штатним розкладом працівників вже більше сотні.

«Люди працюють один в одного на головах: в актовому залі – три спеціалісти, секретар міської ради з начальником відділу економічного розвитку в одному кабінеті. В інших кабінетах, взагалі, по пять-шість працівників. В таких умовах ефективно працювати не можливо. Тим більше, що зараз відбувається становлення нашої громади і вирішується дуже багато доленосних питань», – розповідає Геннадій Примаков. А в прийомні дні приміщення міської ради, взагалі, перетворюється на «рукавичку». Жителі громади приходять, приїздять зі своїми питаннями-проблемами, через малі приміщення створюються черги. «У нас в прийомні дні, коли виходиш з кабінету, то таке враження що там маніфестація або протести», – підкреслює міський голова.

За словами Юрія Стальниченка, секретаря міської ради, на розгляд сесії було винесено лише питання про ініціювання передачі приміщення, а не про «виселення районної бібліотеки» чи її знищення.

«Можливо виконком громади поширив передчасне рішення. Але замість того, щоб під час засідання сесії запропонувати створити робочу групу та розглянути пропозиції з пошуку приміщення для міської ради, політикани та популісти почали поширювати інформацію про виселення бібліотеки», – коментує Геннадій Примаков.

Свого часу районній бібліотеці пропонували переміститися на другий поверх районного будинку культури, але ця пропозиція залишилася без відповіді. Зрозуміло, що районну бібліотеку, її фонди та працівників ніхто не збирається виселяти на вулицю. Можливо представникам районної влади замість загострення конфлікту варто запропонувати Менській громаді вирішення проблеми малого приміщення і запропонувати компромісне рішення?

Зрозуміло, що Менська громада зацікавлена в функціонуванні сучасної комфортної бібліотеки, яка буде не лише читальнею, а і ініціатором змін у громаді, трансформуючись у «публічну» бібліотеку з освітніми та розвиваючими майстер-класами, програмами та заходами. Як показує досвід інших громад, бібліотеки сьогодні – це потужний ресурсний та інформаційний центр, партнер місцевих органів влади, і надійний помічник у розвитку спроможності громади.

Оксана СТЕЛЬМАХ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте