Що треба знати про використання печаток суб’єктами господарювання

19 липня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичним особами – підприємцями» від 23 березня 2017року № 1982-VIII (далі – Закон).

Про це розповідає нашим читачам начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Олег Трейтяк
Олег Трейтяк

Законом вносяться зміни до законодавства України, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського процесуального кодексу України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів, відповідно до яких скасовується обов’язкове використання печаток.

Так, на сьогодні використання суб’єктом господарювання у своїй діяльності печатки не є обов’язковим.

При подачі суб’єктом господарювання документів до органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставлення відбитку печатки на таких документах не є обов’язковим реквізитом. Копія документа вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Якщо вимога нотаріального засвідчення вірності копії документа не встановлена законом, то орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення.

Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюється без одержання будь-яких документів дозвільного характеру.

Відтепер будь-які документи дозвільного характеру не потрібні при виготовленні, продажі та придбанні печаток.

Довіреності від імені осіб приватного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи. Довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права (за наявності).

Крім того передбачена адміністративна відповідальність за незаконні вимоги посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

 

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте