Що треба знати, якщо податківець вимагає хабара?
В Чернігівській області з метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері проведено 33 службових розслідування та перевірки.
Протидія хабарництву та корупційним проявам є одним з пріоритетних напрямків у роботі фіскальних органів Чернігівської області. У відділі внутрішньої безпеки Головного управління ДФС повідомили, що з метою виявлення можливих порушень та їх профілактики використовуються різні форми та методи, одним з яких є залучення громадськості.
Для оперативного отримання інформації про можливі зловживання працівників податкової та митної служби цілодобово працює телефон «Довіри»: (0462) 668-522.
Зателефонувавши за цим номером, можна повідомляти не тільки про факти порушення законності, а й надавати свої зауваження та пропозиції щодо діяльності служби. За бажанням можна звернутися безпосередньо до відділу внутрішньої безпеки (м. Чернігів, вул. Реміснича, 11, каб.208). Фахівці відділу запевняють, що за кожним фактом проводиться службова перевірка та вживаються відповідні заходи.
З метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері працівниками відділу внутрішньої безпеки протягом січня-квітня поточного року проведено 33 службових розслідування та перевірки, за результатами яких до правоохоронних органів для прийняття рішень спрямовано 7 матеріалів.
За підсумками проведених службових перевірок та розслідувань на адресу керівництва Чернігівської митниці ДФС та територіальних органів ДФС у Чернігівській області направлено 6 подань про вжиття заходів реагування за фактами виявлених працівниками відділу внутрішньої безпеки порушень. Як наслідок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 посадовців, відсторонено від виконання службових обов’язків 4 працівники митниці та винесено 18 офіційних застережень.
Людмила Ковальова