Швеція уважно слідкує за розвитком подій та ситуацією на Донбасі
Район проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей з візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстрьом та Аташе з питань оборони Посольства Швеція в Україні підполковник Петер Ліден. Головною метою цієї робочої поїздки стало ознайомлення шведських дипломатів з поточною ситуацією на Сході України, повідомили в прес-центрі штабу АТО .
В рамках візиту високоповажні гості мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцями одного із військових з’єднань, особовий склад якого зараз виконує бойові завдання в зоні АТО. Також офіцери цивільно-військового співробітництва поінформували іноземних дипломатів про складну та небезпечну екологічну ситуацією, яка склалася навколо резервуара з хімічними відходами Торецького фенольного заводу. Адже у випадку прориву дамби, отруйні хімікати можуть потрапити у річку Сіверський Донець, яка є головним джерелом питної води для більшості мешканців регіону. Однак обстріли та відсутність гарантій с боку бойовиків щодо дотримання режиму тиші під час роботи ремонтних бригад унеможливлюють проведення належних інженерних заходів з укріплення дамби.
Як зазначив Мартін Хагстрьом, Посольство Королівства Швеція уважно слідкує за розвитком подій та ситуацією на Донбасі. Також він підкреслив, що проблема руйнування дамби може мати катастрофічні екологічні наслідки, тому необхідно терміново шукати конкретні шляхи вирішення та виходу з цієї складної ситуації. Пан Посол зауважив, що після того, як він особисто почув про цю нагальну проблему, він обов’язково поінформує по дипломатичним каналам відповідні гуманітарні та безпекові організації, які зараз опікуються ситуацією на Сході України, з метою сприяння вирішенню цього питання.
В свою чергу Аташе з питань оборони Посольства Швеція в Україні підполковник Петер Ліден зазначив, що ситуація, що зараз склалася на Сході України, ретельно аналізується та вивчається. Це робиться з метою визначення шляхів подальшої допомоги Збройним Силам України. І як один з варіантів розглядається питання залучення шведських інструкторів для навчання та тренування українських військових медиків.