«СІВЕРСЬКІ ВІКІНГИ» — фестиваль у Чернігові здивував масштабом і видовищем
Вікінги на Чернігівщині?! Так!
Це не вигадки, не байки, а історичний факт, адже в нашій області під час розкопок, зокрема, в урочищі Коровель під с. Шестовиця (Чернігівського району) археологи знайшли бойові сокири, мечі, наконечники списів, кинджали, прикраси й побутові речі скандинавського походження. Вочевидь, там було поселення вікінгів, які перебували на службі у князя.
Тож тематика фестивалю, що відбувся у Чернігові на березі Десни за Технологічним університетом 15-16 липня, пов’язана з історичним періодом IХ- ХІV ст. Засновником фестивалю є народний депутат Олег Купрієнко.
Зокрема, в перший день фестивалю відбулися бої «12х12», турнір «Щит-Меч» (в тому числі, за участю дівчат!), майстер-клас з історичних танців і вистава від відомого ТеатруAl’entrada, професійні поєдинки лицарів, а також драйвовий концерт рок-фольк гуртуFRAM, добре відомого і популярного серед реконструкторів. А насамкінець – фаєр-шоу від однієї з найкращих чернігівських команд KRONOS і «гітарник» біля вогнища до самого ранку.
Наступного дня відбулися не менш цікаві командні бої «5х5», знову ж таки, майстер-клас з історичних танців, кінне шоу за участю козаків з «Соколиного хутора», яких згуртував Микола Череп, а також фінальне нагородження переможців турнірів. Упродовж двох днів фестивалю його гості та всі бажаючі змогли взяти участь у майстер-класах з рукоділля, виготовлення посуду та ляльок-мотанок, прикрас чи елементів середньовічної зброї, ковальства, шиття, плетіння мандал, створення оберегів тощо. Кожний, хто побував на цьому святі, занурився в атмосферу середньвіччя, відчув його побутові особливості. Такий активний і пізнавальний відпочинок цікавий як дорослим, так і малечі.
У турнірах взяли участь представники більш ніж 10 клубів історичного фехтування та лучники з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Кам’янець-Подільського, загалом близько 50 бійців і 30 стрільців. До Чернігова приїхали навіть переможці проекту «Битва націй»! Загальна кількість учасників, які відтворювали історичні костюми, побут і ремесла словяно-варязького періоду, за словами членів оргкомітету, сягнуло 150 осіб. Це значно більше, ніж було торік.
Підготовка до фестивалю «Сіверські вікінги-2017» розпочалася одразу після закінчення минулорічного. Він внесений до міжнародного календаря подій, тож можна очікувати що наступного року він стане ще привабливішим своїм розмаїттям.
Партнери фестивалю «Сіверські вікінги»: в кафе «БлінЧики», кафе «Філіжанка», «РокАтрибутика», (ТЦ «Акваріум»), магазин «Адреналін» та інші.
Члени оргкомітету фестивалю: Андрій Купрієнко – координатор проекту; Марія Старкова – організатор лучного турніру; Олексій Бубен – відповідальний за матеріально-технічну базу фестивалю та Ольга Геращенко – відповідальна за розважальну програму.
Офіційна інформація цьогорічного фестивалю та всі новини можна знайти тут: https://www.facebook.com/groups/sivervikings/