Творча молодь Чернігова співпрацює з театральними діячами України
Чернігівське обласне відділення, утворене майже чотири роки тому, завжди виявляє готовність до різнопланової співпраці з Національною спілкою театральних діячів України. Одним з напрямків роботи НСТДУ є проведення шкіл творчої майстерності молодих театральних митців.
У жовтні 2020 року член правління облвідділення НСТДУ, заслужений артист України Андрій Бакіров в якості куратора взяв участь у роботі Школи режисерської майстерності Національної спілки театральних діячів України, яка проводилась у Києві на базі Арт-центру ім. Івана Козловського.
У листопаді 2020 року за сприяння НСТДУ на базі Чернігівського академічного облмуздрамтеатру було проведено регіональну школу акторської майстерності для молодих акторів Чернігівщини «МОЛОДІ – МОЛОДИМ».
9-10 червня 2021 року базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбулося засідання Ради НСТДУ за участю членів Ради та представників регіональних відділень Спілки. А нині Національна спілка театральних діячів України проводить на базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка школу молодих режисерів під кураторством визнаного майстра режисури Андрія Бакірова. Мета цього заходу – дати можливість майбутнім режисерам побачити процес постановки вистави безпосередньо у театрі, познайомитися з усіма етапами творчого процесу.
З другого травня протягом тижня троє молодих режисерів спостерігатимуть перші кроки народження спектаклю – ознайомлення з драматургічним твором, відбір акторського складу виконавців, рольове читання текстів, обговорення концепції сценографічного і музичного оформлення вистави. Матеріалом для навчального процесу школи НСТДУ стане постановка режисером Андрієм Бакіровим вистави «Гріх» за п’єсою українського драматурга Володимира Винниченка.
Наступний етап практичного навчання молодих режисерів заплановано на червень цього року, коли розпочнеться репетиційний процес з акторами спочатку в класах, а згодом і на великій театральній сцені. А на фінальному етапі, який відбуватиметься в серпні, учні школи НСТДУ мають побачити створення кінцевого мистецького продукту, тобто репетиції в сценічних костюмах і декораціях, постановка світла і звуку, підготовка до здачі вистави Художній раді театру, прем’єрний показ вистави.
Тож побажаємо талановитій театральній молоді плідної роботи за програмою школи НСТДУ, надбання нових навичок і умінь у ході навчального процесу, а куратору навчання – успішної реалізації творчих ідей на сцені Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру