У Чернігівській міськраді стурбовані можливим зривом опалювального сезону
Чернігівська міська рада звертається до Кабміну щодо недопущення зриву опалювального сезону в Чернігові. Відповідне рішення депутатами було прийнято на 22-му позачерговому засіданні сесії 27 вересня. Його підтримали одноголосно представники всіх партій.
Під час активних бойових дій потужності ТЕЦ зазнали значних пошкоджень
Під час активних бойових дій, у лютому-березні цього року, потужності Чернігівської ТЕЦ зазнали значних пошкоджень. Ворог обстрілював цей об’єкт критичної інфраструктури, який забезпечує теплом 35 тисяч домогосподарств та 25 тисяч гарячою водою, з усіх можливих видів озброєння.
Орендар ТЕЦ з 2000-го року, ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА», після закінчення активних бойових дій, звернувся з офіційним листом від 11 травня 2022 року, до Чернігівської міської ради, щодо дострокового припинення договору оренди.
Причина — відсутність ресурсів та власних коштів для повного відновлення ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ».
На ремонтні роботи орієнтовно потрібно 803,4 млн грн. Крім того, станом на 30 липня цього року загальна кредиторська заборгованість ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» складає 813,1 млн грн, з них за газ: 792,7 млн грн.
Підготовка Чернігова до осінньо-зимового періоду
Чернігівська міська рада, усвідомлюючи свою відповідальність за стабільне проходження наступного опалювального сезону та відсутності у себе важелів вплинути на ТОВ “ФІРМА “ТЕХНОВА” і зобов’язати терміново виконати ремонтно-відновлювальні заходи на ТЕЦ, прийняло рішення дати згоду на дострокове припинення договору оренди.
Це рішення приймалося під час 17-го позачергового засідання сесії, 31 травня. Під час нього депутати обговорювали всі нюанси процесу і, водночас, його важливість для забезпечення абонентів ТЕЦ в опалювальний період теплом та гарячою водою.
На ньому ж неодноразово було і озвучено наступне:
“Відповідно до ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» визначено, що договори про постачання та транспортування енергоносіїв укладаються газопостачальною організацією з правонаступниками реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитих енергоносіїв”.
Тобто, надаючи згоду на дострокове припинення договору оренди ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ», укладеного між фондом комунального майна ЧМР та ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА», депутати усвідомлювали, що у випадку припинення оренди ТЕЦ “ТЕХНОВОЮ” всі негативні фінансові наслідки, в тому числі, заборгованість орендаря за газ перед газопостачальними компаніями, згідно чинного законодавства України, будуть покладені на бюджет Чернігівської міської територіальної громади.
Водночас, якщо б депутати не дали згоду на дострокове розірвання договору оренди, то міське комунальне підприємство, яке мало б врешті взяти на себе всю господарську діяльність ТЕЦ, не мало б можливості отримати ліцензію на постачання тепла.
Допомогти врегулювати питання просять Кабмін
Зважаючи на складність цього питання, Чернігівська міська рада і звертається до Кабміну.
— Ці 800 млн (борги за газ — ред.) — це дуже суттєве питання для громади міста та нашого бюджету. Крім того, 23 вересня до міської ради надійшли листи від ДБР та прокуратури, які також вивчають це питання. В зв‘язку з тим, що за два тижні планово має розпочатися опалювальний сезон, а депутати міської ради мають ухвалити остаточне рішення (чи забирати ТЕЦ в управління містом — ред.), ми, з повагою, звертаємося до Кабінету міністрів з метою вчасного забезпечення проведення невідкладних ремонтно-відновлювальних робіт по відновленню “Чернігівської ТЕЦ” та недопущення зриву опалювального сезону у Чернігові, — повідомив під час засідання сесії Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Зважаючи на вищевикладене, Чернігівська міська рада і звертається до Кабміну з проханням невідкладно провести засідання урядового штабу з підготовки об’єктів ЖКГ та ПЕК до осінньо-зимового періоду. І прийняти там одне із запропонованих рішень, які викладені нижче, і передбачають різні форми для ведення господарської діяльності на Чернігівській ТЕЦ.
Кінцева мета — прийняти остаточне рішення стосовно ведення господарської діяльності на ТЕЦ, зважаючи на те, що ми живемо в умовах правового режиму воєнного стану, і не допустити зрив опалювального сезону у Чернігові.
Одне із запропонованих рішень Чернігівська міська рада просить ухвалити Уряд до 10 жовтня:
- Зобов’язати ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» виконувати умови договору оренди № 1 від 25.12.2000 року щодо надання послуг з тепло- та електропостачання ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» протягом опалювального періоду 2022-2023 р.р. до закінчення договору оренди від 25.12.2000 року – 20.08.2023 року.
- Погодити передачу ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» в оренду НАК «Нафтогаз України» або його відповідному дочірньому підприємству після завершення процедури прийняття ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» на баланс міста Чернігів з одночасним переведенням боргів за спожитий газ ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» на відповідного орендаря визначеного НАК «Нафтогаз України» або КМУ.
- Погодити прийняття ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» на баланс міста Чернігів з розумінням наступних фінансово-правових наслідків для бюджету Чернігівської міської територіальної громади по відношенню до боргових зобов’язань ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» за спожитий природній газ та необхідністю подальших видатків бюджету Чернігівської міської територіальної громади на відновлення ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ».
- Запропонувати інше рішення, де б одночасно було забезпечено стале проходження опалювального періоду 2022-2023 р.р. без необхідності переведення боргів ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» за спожитий природній газ та газопостачання на бюджет Чернігівської міської територіальної громади
За повідомленням Чернігівської міської ради