У Чернігові обстежують стан будинків з ОСББ, готуючи їх до капремонтів
У Чернігові почала роботу комісія, яка обстежує технічний стан будинків з ОСББ, готуючи їх до капітальних ремонтів.
Розпорядженням Чернігівського міського голови від 25 липня у місті створена комісія, яка буде проводити обстеження технічного стану житлових будинків, комунікацій та електричних мереж з метою надання експертного висновку для участі в «Програмі сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки».
До комісії, яку очолює заступник Чернігівського міського голови Олександр Кириченко, увійшли також начальник управління капітального будівництва міської ради, керівники двох житлово-комунальних підприємств, провідні фахівці ТЕЦ, Чернігівводоканалу, Облтеплокомуненерго, радник заступника міського голови з питань створення та підтримки ОСББ.
Сьогодні відбувся перший інспекційний виїзд комісії на об’єкти – в будинки, які претендують на участь у міській Програмі для ОСББ та державних програмах з енергоефективності. Міська програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів у будинках мешканцями та міським бюджетом у пропорції 20% на 80%.
Перед початком роботи комісії Олександр Кириченко сказав:
– Сьогодні ми розпочинаємо новий проект, на який довго очікували. Зараз робляться перші практичні кроки у його втіленні. Проект передбачає залучення багатоквартирних житлових будинків до всіх доступних програм – і державних, і програми підтримки ОСББ, прийнятої міською радою. Весь час при підготовці проекту ми проводили роботу з
людьми в напрямку створення ОСББ. Організовували зустрічі, інформували, давали відповіді на питання.
На сьогодні цей напрямок дійсно почав працювати, – продовжив він. Ми маємо в місті близько 20 ОСББ, які знаходяться на стадії реєстрації. А також перші 8 ОСББ, які вже зареєструвалися і хочуть увійти в цей проект. Співпрацюючи з ними, ми зможемо випробувати і вдосконалити програми, відпрацювати залучення коштів. А в підсумку – зробити трохи кращим обличчя нашого міста.
Комісія створена для того, щоб на основі обстежень дати висновок, що саме потрібно корінним чином змінити в будинку. Йдеться про пропозиції з можливою повною заміною труб водопостачання і водовідведення, утепленням труб гарячої води, заміною труб теплопостачання, встановлення будинкових лічильників тепла, проведенням заміни або капітальних ремонтів ліфтів, утепленням зовнішніх стін будинків, заміною вікон у під’їздах на енергозберігаючі, а також заміною вхідних дверей де це необхідно.
Таким чином, на виході ми отримаємо сучасний й абсолютно новий будинок, у якому мешканцям буде жити не тільки комфортно, а й значно дешевше, бо вони одразу суттєво зекономлять на оплаті комунальних послуг.
Про те, скільки будинків і коли зможуть узяти участь у цьому проекті, Олександр Кириченко зазначив:
– Після обстеження в цих перших 8 будинках ми в максимально короткі строки зробимо експертизу та проекти, а після цього – почнемо ремонтні роботи. На цей рік плануємо охопити проектом 20-30 будинків – більше до морозів просто не встигнемо. Але за зиму треба підготуватися, щоб наступного року вийти на показник у 200 будинків. А в перспективі на 3-5 років – оновити весь житловий фонд.
«Першими ластівками», з яких починається ця робота в Чернігові, стали 8 будинків з ОСББ, розташовані в районі готелю «Градецький». Керівники цих ОСББ для більш успішної роботи об’єдналися в асоціацію і тепер у деяких проектах беруть участь спільно.
Будинки не нові, окремим з них – по 30 років.
При виїзді комісії на місце у першому ж із них кинулися у вічі наявні проблеми з каналізаційними мережами. Вони зношені і, як можна було переконатися, прориваються і затоплюють підвал.
Перші результати роботи комісії мають бути готові до кінця тижня.
За інформацією прес-служби Чернігівської міської ради