У Чернігові розповіли як стати поліцейським
Як зараз стати поліцейським? Про це під час брифінгу розповів Сергій Писаренко, начальник сектору організації відбору та проведення атестування поліцейських УКЗ (управління кадрового забезпечення) головного управління національної поліції в Чернігівській області.
Поліцейський – дуже важлива й непроста професія. Адже завжди треба підтримувати порядок, захищати закон, забезпечувати захист громадян та майна. А ще це дуже відповідальна професія. Що треба знати тим, хто вирішив стати поліцейським або ще вагається ним стати.
Можна стати курсантом вишу, де готують поліцейських. Навчання там – безкоштовне та ще й держава забезпечує курсантів усім необхідним: формою, житлом у гуртожитку, харчуванням, лікуванням. Чотири роки жити й навчатися в одному з найкращих міст України – хіба не чудово?! До речі, період навчання зараховується до вислуги років у поліції. А далі – вже стовідсоткова гарантія працевлаштування з гідним грошовим забезпеченням.
В Україні є сім таких вищих навчальних закладів: Національна академія внутрішніх справ – у Києві, відповідні університети в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі, а також Донецький юридичний інститут МВС України – в Кривому Розі та Луганський державний університет внутрішніх справ – у Сєверодонецьку.
Випускники вишів працюють на посадах слідчого, оперуповноваженого, дільничного офіцера поліції, психолога та інспекторів – ювенальної превенції, дозвільної системи, секторів реагування патрульної поліції. Тобто це – посади середнього складу поліції. Зарплата – від 10-ти тисяч гривень.
Також можна пройти конкурсний відбір на вакантні посади в поліції. При цьому треба успішно здолати сім етапів.
Спочатку – подати заявку на участь у конкурсі: заповнити он-лайн анкету та надати необхідні документи. Потім буде тестування – оцінка рівня логічного й аналітичного мислення та професійних знань. Далі – медичний огляд з метою встановлення придатності кандидатів за станом фізичного та психічного здоров’я; перевірка рівня фізичної підготовки – виконання вправ на силу і витривалість; психологічне тестування – визначення психологічного портрету людини і проведення з нею психологічного інтерв’ю; співбесіда з комісією – оцінка відповідності кандидата вимогам до посади; а ще – спеціальна перевірка відомостей для прийняття на службу до поліції.
Отже, конкурс – серйозний і вимоги – дійсно високі! Не кажучи вже, що треба добре знати Конституцію України, закони «Про Національну поліцію» та «Про запобігання корупції». Взагалі, перелік питань є на офіційному веб-сайті Національної поліції.
Причому курсанти, котрі навчалися на денному відділенні – за державні кошти, будуть працевлаштовані за державним замовленням. А от студенти, які вчилися за власні гроші, закінчивши вуз, повинні слідкувати за оголошеннями про початок конкурсу на посаду поліцейського – на порталі «Система відбору кадрів до Національної поліції».
На службу – на вакантні посади молодшого складу поліції – приймають громадян України віком від 18 років, які мають повну середню загальну освіту. Пройшовши первинну професійну підготовку, поліцейський молодшого складу поліції отримує зарплату від 9-ти тисяч гривень. Окрім цього, є й можливість здобути освіту – у вищих закладах зі специфічними умовами навчання, котрі готують поліцейських – за міжнародними стандартами. Звісно, є перспективи кар’єрного росту, належне соціальне забезпечення.
Зважаючи на особливості професії, потрібно обов’язково мати певний набір професійних та особистих якостей: це – висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в нашій державі, порядність, відповідальність, рішучість, стійкість до стресу, емоційних та фізичних навантажень.
Таким чином, професія поліцейського – це важка, але цікава та потрібна професія, що допомагає зробити життя людей і всього суспільства кращим.
Нині на Чернігівщині оголошено конкурс на заміщення 47-ми вакантних посад молодшого та середнього складу поліції. При цьому в ГУНП – гендерна рівність: наразі немає різниці, хто служитиме на тій чи іншій посаді, – чоловік чи жінка.
Щодо будь-яких питань громадяни можуть звернутися за роз’ясненнями до поліції в їхньому населеному пункті або безпосередньо – до сектору відбору та проведення атестування поліцейських УКЗ ГУНП в Чернігівській області – за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, № 116-А, кабінет 102. Для отримання індивідуальної консультації телефонуйте: 050-46-47-020, 067-46-91-128.
Головне – мати бажання працювати в поліції і чесно служити своєму народу!
Сергій Квітницький