У Чернігові розповіли про роботу структурних підрозділів МВС

Сьогодні, 16 листопада, в територіальному сервісному центрі МВС №7441 м. Чернігова відбувся спільний виступ щодо роботи структурних підрозділів МВС на деокупованих територіях, у прифронтових містах та змін у законодавстві.

Всі сервісні центри області з квітня відновили свою роботу. Найбільш популярною є послуга з обміну посвідчення водія та здачі іспитів для отримання посвідчення водія, зазначила заступниця начальника РСЦ Головного сервісного центру МВС в Чернігівській області Людмила Деркач.

— У найвіддаленіші куточки області направляємо мобільний сервісний центри МВС. Тут ви можете зареєструвати або перереєструвати транспортний засіб, змінити анкетні дані, обміняти посвідчення водія тощо. Здійснено 24 виїзди з моменту деокупації області та надано 464 послуги, — зауважила посадовиця.

На початку жовтня Головний сервісний центр МВС та державне підприємство “Інфотех” спільно відновили обмін посвідчення водія онлайн.

— У рамках такої послуги можна замовити обмін посвідчення через Електронний кабінет водія та забрати його або в зручному сервісному центрі МВС, або замовити доставку додому через національного оператора поштового зв’язку Укрпошту.  Послугою можуть скористатись усі, в кого є посвідчення водія та  відображається в Електронному кабінеті водія, — акцентувала увагу Людмила Деркач.

Вона нагадала і про зміни у законодавстві стосовно посвідчення водія. На час дії воєнного стану в Україні протерміновані посвідчення водія — дійсні. Постанова №184 від 3 березня досі є чинною, її дію не було скасовано. Але разом з тим, послуга обміну посвідчення водія надається й у 22-х областях, а також доступна онлайн через Електронний кабінет водія.

Медична довідка при обміні та відновленні посвідчення водія на час дії воєнного стану не є обов’язковою, при цьому графа про групу крові водія може залишатися незаповненою, це не впливає на чинність документу.

— Від 24 липня змінився алгоритм підготовки та перепідготовки водіїв, — нагадала Людмила Деркач. — Ці зміни регламентує Постанова №601 від 10 травня. Відтепер навчання водіїв в усіх акредитованих закладах , що проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів чітко розділено на два окремих етапи: теоретичний і практичний. Навіщо було змінювати алгоритм? Це в першу чергу екстериторіальність надання послуг. Тобто особа сама обирає, де зручно їй навчатися та в який сервісний центр МВС звернутися для складання іспитів. Також це безпекова складова. Особа, яка не склала теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху, не допускається до навчання практичному керуванню транспортним засобом. Такий алгоритм отримання посвідчення водія у всьому Євросоюзі, у Великій Британії, у США та Канаді.

Як зазначила Людмила Деркач, у жовтні 2022 року Уряд прийняв ряд змін в нормативній базі, які значно спрощують порядок оформлення паспортних документів під час воєнного стану.  Зокрема передбачено можливість:

  • оформлення закордонними дипломатичними установами паспорта громадянина України для виїзду за кордону дитині на підставі звернення лише одного з батьків;
  • формування е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений документ через тимчасову окупацію території України або активні бойові дії;
  • завершення процедури оформлення документів територіальним підрозділом ДМС, який не здійснював прийом заяв;
  • пересилання виготовлених документів для їх видачі від одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України, а також за кордон;
  • отримання виготовленого закордонного паспорта дитини іншою особою, яку визначатимуть батьки або інші законні представники.

1 листопада 2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року № 1180 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016 р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції. Про це розповіла керівниця Управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

—Зазначу, що вартість адміністративної послуги у сфері міграції переглядалась лише один раз, починаючи з 2016 року – у 2019 році. Відтак, значний розрив у часі, протягом якого вартість адміністративних послуг ДМС не переглядалася, призвів до дисбалансу між існуючою ціною та тими затратами, які спрямовано на роботу Єдиного державного демографічного реєстру, — наголосила очільниця обласної міграційної служби.

Воєнний стан вніс свої корективи в роботу всіх державних органів на деокупованих територіях. Як простому громадянину зорієнтуватись в такій кількості нововведень та інновацій?

— Департамент  комунікацій МВС розробив та випустив «Інформаційний випуск МВС України» — це свого роду путівник з державних послуг на деокупованих територіях для громадян, — деталізувала Ксенія Лук’янець.

У цьому путівнику громадяни можуть знайти корисну інформацію а саме:

-як зняти з обліку пошкоджений транспортний засіб;

– як не стати жертвою телефонних шахраїв;

-як відновити втрачений паспорт;

-як оформити паспорт громадянина вперше, тощо.

—Тут кожен бажаючий може знайти контакти гарячих ліній щодо розшуку зниклих та загиблих, дізнатись куди звертатися якщо хтось став свідком воєнного злочину, вказані актуальні телефони сервісних центрів МВС та управління ДМС, — пояснила керівниця ДМС Чернігівщини.

Сьогодні довідник презентували в сервісних центрах МВС Чернігівщини, а також сервісні центри МВС розповсюджують інформаційний вісник в тих населених пунктах Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької та Херсонської областей, які найбільше постраждали від російської агресії, де ворог найбільше завдав шкоди та громадяни обмежені в доступі до Інтернет мережі.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте