У Чернігові відбувся випуск інноваційної школи швейної майстерності

Запровадження дуальної системи професійної підготовки робітничих кадрів, зокрема, швачок, гарантоване працевлаштування для тих, хто хоче здобути цей затребуваний на ринку праці фах і отримувати достойну зарплату, а також підвищення престижності робітничих професій – такі цілі ставить перед собою освітній проект «Чернігівська інноваційна школа швейної майстерності».

Його ініціатор – Чернігівська регіональна торгово-промислова палата, а основний партнер – швейне підприємство «ТК-Стиль».

У вересні 2019 року в цій школі відбувся перший випуск. З цієї нагоди на фабрику «ТК-Стиль» під час прес-туру завітали чернігівські журналісти.

— Швейне підприємство «ТК-Стиль» — відоме та успішне чернігівське підприємство, – розповідає віце-президентка ЧТПП Лариса Циган. — Тут шиють одяг для відомих європейських брендів. Підприємство має стабільні замовлення та постійно модернізується. Проте йому не вистачає «робочих рук», зокрема, швачок. Це проблема багатьох наших підприємств легкої промисловості. Тому Чернігівська регіональна торгово-промислова палата разом з фабрикою «ТК-Стиль» ініціювали цей освітній проект, в ході якого всього за два місяці можна здобути основні навички, аби почати працювати на підприємстві. Нашим партнером є також Чернігівський центр зайнятості.

13 вересня в «Чернігівській інноваційній школі швейної майстерності» успішно склали екзамен учениці першої групи, загалом – 10 жінок різного віку. Серед них: колишні медсестра, перукарка, викладачі, продавчині тощо.

На урочисте вручення сертифікатів завітали президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

— Це наш перший крок і перший спільний проект, завдяки якому вдалося реалізували класичну європейську модель дуальної професійної підготовки, — зауважив Костянтин Іванов, вітаючи випускниць. — Така підготовка відбувається в стінах самого підприємства й у стислий термін – всього за вісім тижнів. Ми взяли на себе відповідальність і за розробку програми, і за підбір викладачів, і за формування групи. А перед ученицями наша відповідальність у тому, щоб вони мали гарні перспективи, щоб побудували гарні взаємини з роботодавцем. Вже з наступного тижня випускниці школи можуть розпочати роботу та отримувати гідну заробітну плату. Тому я радий привітати нових співробітниць фабрики! Передаємо естафету наступній групі!

Директорка фабрики «ТК-Стиль» Світлана Титова-Толстик подякувала ученицям за вибір, за довіру й привітала з тим, що вони «прийшли в нашу родину».

— Ми одна з найкращих компаній в Україні, — зазначила керівниця. — Ми входимо в топ-10 найкращих роботодавців України. У нас гарний соціальний пакет, комфортні умови, безкоштовні обіди. Ви всі великі молодці. Я радію вашим успіхам і результатам. Я вірю, що у нас все вийде. Хочу побажати успіхів новій групі, у вас теж все вийде!

За словами Світлани Титової-Толстик, середня заробітна плата на фабриці в минулому місяці становила близько 9600 гривень на місяць.

Владислав Атрошенко привітав випускниць школи швейної майстерності та підкреслив, що цей приклад дуальної професійної підготовки має бути запроваджений на державному рівні. Міський голова також побажав розвитку та успіхів підприємству «ТК-Стиль», яке планує інвестувати понад 3 млн. євро у модернізацію обладнання. За його словами, це дасть можливість створити близько 100 робочих місць. А це означає додаткову сплату податків до місцевого бюджету від робітників та роботодавців, що є безперечним вкладом у розвиток нашого міста.

16 вересня розпочалося навчання наступної другої групи учнів. Попередні заявки подали 12 чоловік, серед них – одна подружня пара. Навчання – безкоштовне за умови подальшого відпрацювання на підприємстві.

З кожним учнем підписується відповідна угода. Тим, хто націлений на подальше працевлаштування, підприємство «ТК-Стиль» навіть сплачує стипендію.

А в майбутньому гарантує офіційне працевлаштування, соціальні гарантії та пакет корпоративних пільг. У разі, якщо людина захоче працювати на іншому підприємстві, наприклад, на швейній фабриці «Елегант», то вона або це підприємство має сплатити вартість навчання.

Вікторія Сидорова

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте