У лісах Чернігівщини безчинствують злочинні угрупування
Про масове винищення лісів ми писали вже не один раз. На всіляких прес-конференціях, форумах, різних заходах за участю громадських організацій посадові особи лише констатували про кричущі факти руйнування природи на Поліссі. Ані прокуратура, ані поліція, ані інші «силові» відомства не в змозі навіть на деякий час приборкати мафіозно-лісового спрута. Головна причина явища полягає у тому, що у цьому клубку «варяться» ці, хто повинен викривати і приборкувати «лісові» злодіяння.
Напевно, що цією інформацією володіє і Генпрокурор Юрій Луценко, який представляючи нещодавно нового керівника прокурорського відомства Чернігівської області акцентував увагу на фактах розкрадання лісу в регіоні.
− Питання в тому, куди йде ліс-кругляк всупереч прийнятому закону. Завдання прокурорів – вираховувати, куди йдуть завантажені кругляком ешелони, оформлені як дрова. І це питання до всіх місцевих прокурорів, бо ліси є по всій області. Вся область потерпає від вирубання лісу, — наголосив Юрій Луценко.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ ЛІСОВОЇ ОХОРОНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ):
(0462) 676-942; 050-419-15-54
Знищення лісів викликає не лише стурбованість у керівництва генпрокуратури. Днями про це заявила і т.в.о. голови відомства Христина Юшкевич.
− Останнім часом у лісах безчинствують злочинні угрупування з відповідним оснащенням, таким як прилади нічного бачення, радіостанції, вантажні автомобілі з гідроманіпуляторами тощо. Ці групи діють зухвало, переважно в нічний період, заготовляючи виключно крупномірні дерева», — повідомила Христина Юшкевич.
За її словами, для боротьби з «лісовою мафією» державна лісова охорона спільно з представниками поліції, природоохоронних органів, громадських організацій активізує проведення рейдів у лісах щодо виявлення місць здійснення незаконних рубок. Відповідне доручення вже надано начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства.
− Почастішали випадки, коли під час патрулювання на працівників лісової охорони скоюються напади «чорних лісорубів». Тому ці заходи потрібно проводити спільно з правоохоронними органами. Обласні управління лісового господарства на місцях забезпечують таку роботу, — наголосила т.в.о. голови Держлісагентства.
Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що лісівниками в областях спільно з представниками Національної поліції та Державної фіскальної служби збільшено кількість проведення рейдів на автошляхах для перевірки правомірності перевезення деревини та з метою виявлення фактів незаконного вивезення лісоматеріалів через митний кордон України.
Невже й справді нарешті влада наведе справжній, а не паперовий, порядок у лісовій галузі?