У медзакладах Чернігова лікарі та медсестри масово пишуть заяви
Як відомо, глава держави наприкінці минулого року заявив про збільшення заробітних плат медичним працівникам з 1 січня 2022 р.
І що цікаво: у таких заявах медперсонал «просить» керівництво оформити їх «заднім числом», тобто з 1 січня, незважаючи на те, що вони вже попрацювали дві декади місяця у повний робочий час. «Для таких виплат, як оголосив Президент, нема коштів», — відповідає лікарям та медсестрам керівництво.
Нагадаємо, що нова ринкова заробітна плата, яку позаминулого тижня встановив Уряд, має бути нарахована в кожному закладі охорони здоров’я, без виключення. Про це Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив під час селекторної наради з керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я.
Як заявили в Уряді, вже наступного тижня Національна служба здоров’я завершить контрактування медичних закладів на 2022 рік. Отже, кожна медустанова повинна отримати дані про обсяги цьогорічного фінансування за програмою медичних гарантій. І як наслідок, матиме розуміння, який відсоток цих коштів буде направлено у фонд оплати праці.
«Ті медичні заклади, які будуть неспроможні нарахувати заробітну плату у 13 500 та 20 000 гривень, отримають дофінансування за окремим механізмом», — зосередив увагу Віктор Ляшко.
А тим часом нагадаємо, що керівники медичних закладів Чернігова вже на початку 2021 року змушували своїх підлеглих писати заяви на вимушені відпустки за свій рахунок. І за такі незаконні вимоги ніхто з тих керівників не поніс жодної відповідальності.
[…] […]