У таємничий замок перетворилася бібліотека у Чернігові

3 лютого 2018 року Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка з останнім ударом чарівного годинника вмить перетворилася на таємничий замок “Бібліо-LUX” (“Бібліотечне світло”) із власною королевою, придворним почтом та мушкетерами.

“Бібліоніч у колі літературних героїв” – уперше у практиці роботи бібліотеки проведено подібний масштабний захід. Перш за все, його метою була популяризація читання; по-друге – лобіювання закладу перед владою, як соціокультурного центру, де можна провести вільний час із користю для себе, відпочити та познайомитися з новими людьми; по-третє – зламати стереотипи громади про бібліотеку.

Завдяки злагодженій роботі всього колективу, який проявив неабияку креативність та відповідальність, захід ретельно підготували.

Спочатку королева замку “Бібліо-LUX” – директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко – запросила всіх гостей до парадної зали “Здійснення мрій”.

Відвідувачі поринули у феєричний концерт завдяки партнерам бібліотеки, які з люб’язністю відгукнулися на наше запрошення. У концерті взяли участь: актор Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Є. Бондар; викладач музичної школи № 1 ім. С. Вільконського Л. Забара та учень цієї школи П. Ребенок; солістка міського палацу культури А. Гальчук; саксофоніст О. Дербічов; колективи комунального клубного закладу “Палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді” Чернігівської міської ради: танцювальний колектив “Каблучок” під керівництвом Н. В. Мстиславської, зразкова естрадно-циркова студія “Менестреллі” під керівництвом Ю. П. Анос, спортивно-циркова студія “Тріумф” під керівництвом Р. І. Бурлака; своєю майстерністю на показі моделей глядачів приємно вразили учні Чернігівського професійного ліцею побуту (директор Т. М. Копистко).

Після завершення концерту гості свята мали змогу відвідати різноманітні локації, які креативно підготували працівники відділів бібліотеки.

“У Дельфійського оракула” у відділі абонемента відвідувачі в оточенні “Магії книги”, “Біржі прогнозів”, “Передбачень літераторів”, “Казкового калейдоскопа”, “Літературного фуршету” у вигляді книжкових виставок за знаком зодіаку знаходили свої уособлення у літературних героях; мали змогу поворожити на книжках; дітлахів розважала “бібліоняня”.

Розкрити свої таланти гості могли у відділу наукової інформації та бібліографії, де “астролог” О. Плаунова (головний бібліограф відділу) працювала в “Астрологічній лабораторії”.

У “Мистецькому калейдоскопі” відділу мистецтв учасники свята відвідали: музичний салон викладача музичного коледжу ім. Л. Ревуцького О. Воробйова; художню майстерню С. Найдьон, яка творила “шаржі” та портрети всім охочим; чарівну крамничку, у якій пропонували продукцію (жіночі прикраси, живописні магніти, картини-мініатюри) майстрині В. Летошко, О. Сластіонова, О. Яковенко.

У лабораторії “Підвищення IQ” з винятковою увагою гості бібліотеки слухали розповідь провідного бібліотекаря відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Л. Бердак, яка розповідала про містика, чарівника, науковця, винахідника Ніколу Теслу та запросила переглянути уривки з фільмів про нього з наступним обговоренням.

У святая святих бібліотеки – відділі основного збереження – на гостей чекали “Книжкові скарби підземелля”: відвідувачі свята пройшли таємними лабіринтами інтелектуальних завдань, зустрілися з Роксоланою, місцевим привидом та іншими літературними героями.

Власника виноробної ферми вбито і є п’ять підозрюваних, але хто ж вбивця? Учасники детективної гри “To be, or not to be, або Залишитися живими…” у відділі документів іноземними мовами, перевтілившись у героїв заплутаної історії, спробували знайти злочинця. Хоча всі присутні доклали неймовірних зусиль, проте загадка так і лишилися нерозгаданою…

Зустріч у сутінках з героями Чернігівських легенд: таємничим ченцем Тарасієм з Антонієвих печер, дочкою генерального судді Василя Кочубея Мотрею, загадковим полковником Василем Дуніним-Борковським, розбійником Малеєм, який став прообразом билинного Солов’я Розбійника, а також із гетьманом Павлом Полуботком та його чарівною дружиною Софією, чекала на гостей відділу краєзнавства, що гостинно відчинив двері небайдужим до старовини чернігівцям.

Дуже комфортно почувалися відвідувачі справжньої “Кімнати жахів, або НЕдитячого кінозалу” у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів. Працівники відділу власноруч виготовили декорації, які відтворили атмосферу “жахів”. Чорні павуки, павутиння, череп, летючі миші, привиди оточували глядачів, які бажали переглянути кінострічку “Родина Адамсів” та анімаційний фільм “Вій”. А чудові відьми прикрасили не одне фото.

Фішкою читального залу – Lumen intellects (світло розуму) – було проведення книжкової лотереї “Забери мене з собою”. Бліц-опитування “Що читаєш на ніч?” показало, що діапазон “нічного” читання досить широкий: історичні романи, мелодрами, детективи, фентезі. Присутню жіночу когорту приваблював салон краси “Чарівність”, де бібліотекар С. Сова демонструвала майстер-клас з макіяжу. Завдяки бібліотекарю О. Журман та сучасним технологіям ожили герої дивовижної казки Льюїса Керрола “Аліса в Країні чудес”.

Львівська майстерня шоколаду створила для всіх ароматну кавово-шоколадну атмосферу.

Аналізуючи колосальну роботу, яку провів колектив, можна зробити висновок, що зусилля не були марними, адже присутні на святі відвідувачі були в захваті від великої кількості цікавих ідей.

Наталія Утиро, головний організатор та натхненник «Бібліоночі…»,

А. Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка,

Фото – Олена Попович

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте