У Верховній Раді заслухали доповідача від Чернігівщини щодо підтримки ветеранів

Іван Ващенко: «Якісна ветеранська політика – це не лише частина оборонної стратегії, це – найменше, що має зробити держава, аби віддячити».

Особливості трансформації ветеранської політики в умовах воєнного стану обговорили на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України. Серед доповідачів урядовці, народні депутати, керівники профільних державних установ та заступники голів ОДА, зокрема Чернігівської, – Іван Ващенко.

Серед пріоритетів: налагодження реабілітації та психосоціальної підтримки; ветеранське підприємництво; цифрові послуги; навчання та перекваліфікація; належні житлові умови.

До слова, наразі в області три КНП надають високоспеціалізовану медичну та реабілітаційну допомогу пацієнтам, які постраждали внаслідок бойових дій. Чернігівщина на шляху запровадження Адмінсервісу «Ветеран» в усіх ЦНАПах. Минулоріч 95 осіб пройшли навчання або перекваліфікацію у навчальних закладах області (спрямовано 0,8 млн гривень з держбюджету), а ще 83 родинам призначено компенсацію за житло.

Також у містах, районах та громадах області затверджено ряд місцевих програм матеріальної і соціальної підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей, що надають можливість підвищення рівня їх соціального захисту.

У рамках виконання зазначених програм як безпосередньо Захисникам та Захисницям України, так і членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць надається, зокрема, додаткова знижка на сплату за житлово-комунальні послуги, здійснюється виплата різних видів матеріальної допомоги, пільгове перевезення тощо.

«Вдома чекають. Це мають відчувати ветерани та ветеранки, повертаючись з війни. І над цим мають працювати всі, хто в тилу, — наголосив Іван Ващенко. — Якісна ветеранська політика – це не лише частина оборонної стратегії, це – найменше, що має зробити держави, аби віддячити».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте