Усвідомлення небезпеки приходить тоді, коли виправити вже нічого не можна

Поліція попереджає батьків та педагогів. 

Сектор комунікації поліції Чернігівської області надіслало до редакції таке звернення.

Почастішали випадки травмування підлітків, які є наслідком нехтування ними елементарних правил безпеки. Вони ходять по залізничних коліях, прослуховуючи при цьому музику в навушниках або розмовляючи по телефону, роблять селфі на конструкціях високовольтних ліній електропередач, дахах багатоповерхівок, вагонах потягів. Можуть перебігати вулицю перед транспортом, що рухається, нехтуючи при цьому всіма правилами дорожнього руху та правилами особистої безпеки. Нерідко такі «бешкетування» призводять до тяжкого травмування дітей, а іноді й загибелі.

Аналізуючи причини таких нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати, що в більшості їм можна було б запобігти. Профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість.

Педагоги і старші наставники повинні систематично виховувати в дітях обачливість і обережість. Потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах, де проходять електричні дроти, особливо біля високовольтних ЛЕП.

Підліткам треба постійно пояснювати небезпеку, яку несуть в собі необдумані вчинки, доводити помилковість порочних уявлень про псевдогероїзм. Допоможуть батькам в цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.

Непереборний стереотип мислення «це може статися з ким завгодно, тільки не зі мною» часто грає злий жарт. От тільки усвідомлення небезпеки приходить тоді, коли виправити вже нічого не можна.

Тому радимо батькам проводити профілактичні бесіди з дітьми, адже хто як не ви може пояснити їм негативні наслідки таких «захоплень».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте