Ветеринар-рятівник, помічник і навіть психолог

Василь Дунай вже двадцять перший рік працює ветфельдшером на Городнянщині. Й попри такий вагомий стаж, він якось завжди залишався поза увагою засобів масової інформації, хоча серед власників господарських і домашніх тварин цього доброго чоловіка знають дуже добре, бо він рятівник, помічник, ще й часом психолог.
Василь Дунай

Свою кар’єру ветеринара Василь розпочав у СТОВ «Іскра» у Півнівщині після закінчення Козелецького ветеринарного технікуму, де відпрацював чотири роки. З 2007 року він стає дільничним фельдшером у міській ветеринарній лікарні, а згодом – завідувачем Хотівлянського пункту ветеринарної медицини.

За більш як двадцять літ в професії він створив власне коло постійних клієнтів, які телефонують ветеринару чи не цілодобово.
– Я більше люблю працювати з худобою – з великими господарськими тваринами, кіньми, коровами й свинями. Проте їх з року в рік стає все менше, бо наші земляки відмовляються їх утримувати. Натомість переходять на утримання менших. Наприклад, ті, хто доглядав корів, нині заводять собі козу, яка цілком забезпечує невелику родину молоком, натомість вимагає значно менше клопоту, кормів і уваги. Звичайно, доводиться лікувати котів і собак, бо якраз домашніх улюбленців нині більшає, – зізнався ветфельдшер.
Цікаво, що улюбленими тваринами нашого співрозмовника виявилися свині. На його думку, вони не менш розумні, аніж собаки, при цьому цікаві й навіть часом здатні на неординарні вчинки.
– Якось мені довелось лікувати свинку в одного з господарів. Тварина зрозуміла, що після уколів їй легшає, тому замість звичного побоювання приходила на укол сама. Минув час, і в обійсті цього ж чоловіка захворіла корова, тож мене знову викликали туди. Свиня, яка підросла за цей час, мене впізнала і не пускала до корови доти, поки я не зробив їй укол. Звичайно, здоровій тварині довелось колоти вітаміни, бо інакше від неї неможливо було відчепитись, – сміючись, пригадав ветеринар.
Часто перед тим, як оглянути та лікувати тварину, доводиться заспокоювати господарів, які надміру розхвилювалися. А щоб встановити діагноз, цих же господарів треба розпитати про всі тонкощі стану тварини. От і доводиться бути й психологом, і слідчим, щоб надати правильну допомогу.
Стосовно суто домашніх тварин пан Василь порадив землякам дуже відповідально обирати породу, особливо собак, вивчити потреби тварин перед тим, як їх заводити. Наприклад, більшість мисливських порід і їздові, особливо популярні нині хаскі – повинні мати можливість добряче набігатися. Сторожові собаки потребують навчання і дресури, з подальшою постійною увагою до вигулу й закріплення слухняності. Все це можна владнати самотужки й тим самим запобігти побутовим негараздам, проблеми ж зі здоров’ям тварин допоможуть подолати ветеринари.
Павло Дубровський
Новини Городнянщини

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте