Від чого залежатиме зарплата у листонош
Про це детально розповідає директорка філії Чернігівської дирекції Укрпошти Олена Дорошенко.
– Олено Миколаївно, коли зросте зарплата у листонош?
– Упродовж 2018-го відбуватиметься поступове підвищення заробітних плат усім категоріям наших працівників, яке розпочали ми в 2017 р. , зокрема й листоношам. Ми знаємо, що більшість листонош працюють на умовах неповної завантаженості – 0,5, і навіть є такі, котрі мають тільки 0,2 ставки. На жаль, за статистикою, в село надходить, у середньому, по два листи та п’ять посилок, а відділення поштового зв’язку працює лише 1 – 2 дні на тиждень. Тому зараз ми активно працюємо над новим проектом – «Сільське відділення».
В маленьких населених пунктах, де проживає менше двох тисяч осіб, і, відповідно, обсяги роботи не дають змогу збільшити зарплату працівникам – насамперед через нерентабельність відділення, ми оптимізуватимемо процес надання послуг сільським мешканцям, замінимо в перспективі працю пішоходів-листонош роботою пересувних відділень. Це дасть змогу, з одного боку, істотно зменшити операційні витрати на утримання цих відділень, а з іншого – сплачувати листоношам, задіяним у пересувних ВПЗ, начальникам ПВПЗ та водіям достойну заробітну плату. Кращі листоноші отримають кращі умови праці.
Взагалі, наголошую, що нині в компанії всі працівники перебувають у рівних умовах, отож кожен має реальну можливість проявити себе з кращого боку і отримати ліпшу зарплату. Адже, крім ставки, працівники відділень поштового зв’язку можуть збільшувати індивідуальні доходи за рахунок продажів та якості обслуговування клієнтів. Це – важливо. І таку можливість збільшити власний дохід треба використовувати!
Справді, кожен, за бажання, може заробляти більше. Все починається з ввічливого спілкування з клієнтами, надання якісного сервісу та готовності допомогти вирішити будь-які питання клієнта. Ринок пересилань зростає. А в Укрпошті – величезний потенціал та перспективи розвитку! Наші позитивні зміни, злагоджена робота команди дадуть змогу компанії збільшити обсяги та наростити доходи. І саме це стане фундаментом для подальшого зростання прибутку кожного працівника.
2017-й – рік, коли ми маємо збалансувати свої витрати та доходи… Ми повинні навчитися заробляти стільки, щоб втримувати кількість персоналу з урахуванням збільшення мінімальної зарплати. Пошта торік спрацювала з прибутком, та той прибуток повністю «з’ївся» вже в січні цього року! Адже у нас 80 відсотків фахівців працювали на мінімальній зарплаті. І 75 відсотків усіх наших витрат – це витрати на оплату праці…
Цікавився фінансовими питаннями Укрпошти Сергій Дзюба