Відбулося засідання міжвідомчої ради з правової освіти населення

24 жовтня 2017 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області відбулось засідання Чернігівської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

З питань порядку денного доповіли: керівник територіального управління юстиції Олег Трейтяк, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко, директор Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету Людмила Остапенко, начальник Чернігівського міського відділу пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Євгеній Скалюн, директор Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

юстиція (4)

«Сьогодні ми зібрались аби обговорити актуальні питання правової освіти населення, розповісти про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Мін’юстом у співпраці з системою БПД та територіальними органами юстиції. Наразі проект активно впроваджується в маси, ми інформуємо громадян про їх права та спілкуємось з жителями нашого міста про способи захисту прав», – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Він поінформував присутніх, що в 2017 році проект «Я МАЮ ПРАВО!» сфокусований на аграріїв та селян, громадян, які мають право на субсидії, власників бізнесу та майна, студентів, громадян, в яких виникає потреба вирішити спір, громадян, які мають право на аліменти.

«Знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити – це найкращий спосіб протистояти чиновницькому свавіллю. Тож команда управління юстиції робить все для того, щоб кожна людина могла сказати: «Я знаю свої права. Я маю план дій і буду себе захищати»», – мовив членам Ради Олег Трейтяк.

Ірина Протченко поінформувала, що з метою інформування населення про їх права та в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» центрами з надання безоплатної правової допомоги у Чернігівській області проведено: 22 правопросвітницьких заходи у закладах освіти; 50 – у державних установах; 2 «Дні відкритих дверей» та 29 заходів у інших установах.

Говорили й про співпрацю територіальних підрозділів пробації та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо взаємного обміну інформацією про випадки насильства з боку осіб, які перебувають на обліку служби пробації; проведення тематичних інформаційно-просвітницьких компаній у студентському середовищі з питань розвитку правової освіти тощо.

Так, Людмила Остапенко зупинилася на важливості ролі правової освіти для студентства, зазначивши, що ретельної уваги потребують засоби формування та розвитку правової культури молоді. Євгеній Скалюн і Алла Кот поінформували про спільну роботу уповноважених органів з питань пробації з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та заходи, що проводяться в рамках такої взаємодії.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте