Відчуження земельних часток (паїв) відбулося неправильно

Судом задоволено позови прокурора, пов’язані із забезпеченням законодавчого мораторію на відчуження земельних часток (паїв).

Протягом 2012-2014 років за принципової позиції прокуратури області у судовому порядку визнано недійсними ряд договорів міни земельних часток (паїв), укладених в обхід мораторію на відчуження земель цієї категорії.

Підставою для звернення прокурора до суду стало набуття у власність мешканкою м. Києва на підставі договорів міни земель сільськогосподарського призначення, які надано селянам при роздержавленні колективного сільськогосподарського підприємства.

Судами підтримано доводи прокурора, що обмін належних селянам земельних часток (паїв) на землі іншої категорії здійснено незаконно, оскільки фактично такі дії спрямовані на обхід встановленої державою заборони на продаж сільгоспугідь.

У подальшому новою «власницею» для отримання кредиту земельні ділянки передано в іпотеку банківській установі, яка у зв’язку з невиконанням позичальником кредитних зобов’язань, звернулася з позовом до суду про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання за банком права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

За активної позиції прокурора рішенням Чернігівського районного суду у травні 2016 року у задоволенні позову банківської установи відмовлено. Апеляційний суд своїм рішенням від 30.09.2016 рішення суду першої інстанції в частині відмови позивачу у задоволенні позовних вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання за банківською установою права власності на земельні ділянки залишив без змін.

Верховний Суд 18.07.2018 підтвердив правомірність висновків суду щодо незаконної передачі у власність землі, залишивши рішення апеляційного суду без змін.

За інформацією прокуратури Чернігівської області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте