«Вікопомна» обласна сесія онлайн: що цікаво
На початку лютого відбулась 17-та сесія Чернігівської обласної ради, яка, здається, вже вдруге проходила в режимі відеоконференції. На порядку денному – всього три питання, тож деякі депутати охрестили в кулуарах цю сесію як «вікопомну». Цікаво, що ні розпорядження, ні анонсів на сайті ради про її проведення не було. Автор цього матеріалу дізнався про неї з власних джерел.
Пленарне засідання 17-тої сесії пройшло у режимі онлайн-відеоконференції. Головувала на ній традиційно керівниця обласної ради Олена Дмитренко.
Олена Борисівна проводила сесію не в сесійній залі, як зазвичай, а в залі для засідань. Перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш брала участь в сесії з власного кабінету, а заступник голови обласної ради Дмитро Блауш вийшов на зв’язок із Вашингтона, куди він поїхав на запрошення американців для участі в «молитовному сніданку». До роботи долучився і начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус – теж із кабінету в Чернігівській ОДА.
А от голова Семенівської громади Сергій Деденко не пошкодував дорогоцінного часу, приїхавши розбитими дорогами з далекої Семенівки, щоб переконати депутатів у необхідності погодження безоплатної передачі об’єкта нерухомості зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у комунальну власність Семенівської міської ради.
Це питання було внесено на розгляд сесії за клопотанням Семенівської громади, адже, як відомо, приміщення місцевої ради зруйноване в результаті прильоту російського «Шахеда». Зрештою, депутатський корпус погодив передачу приміщення комунального підприємства «Ліки України» на баланс Семенівської міської ради.
Ще одне питання не мало практичного характеру – депутатський корпус проголосував за звернення Чернігівської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства освіти і науки України щодо недопущення припинення функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти.
«Останнім часом до обласної ради почали масово надходити листи і звернення від освітян Чернігівщини, колективів Ніжинського агротехнічного інституту та Ніжинського фахового коледжу, які стурбовані намірами Міністерства освіти і науки України реорганізувати або припинити діяльність територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти з одно-дворічним перехідним періодом», – пояснила суть звернення голова облради Олена Дмитренко.
А ось голосування за третє питання порядку денного дещо змінює політичну конфігурацію в раді і, можливо, вплине на хід наступних виборів, адже лави депутатів від «Європейської Солідарності» поповнив цілий очільник обласного осередку. Завдячує він такими змінами своєму колезі-втікачу Олександру Козику.
На початку повномасштабного вторгнення депутат від «Європейської Солідарності» прилучанин Козик виїхав з України за кордон і до цього часу не повернувся. Відтак, через неможливість брати участь в роботі обласної ради Козик самостійно клопотав про позбавлення його мандату. Депутатська більшість це прохання задовольнила. Тепер замість Козика в обласну раду залітає Олег Шпак.
Побажаємо Шпаку гарного злету, хоча, судячи з того, як у Коропі його колеги зривають процес передачі релігійній громаді Православної Церкви України Святофеодосіївського храму, наступний політичний сезон буде для «порошенківців» ой яким нелегким!
Віталій Назаренко