Водіїв попередили про ускладнення погоди на Чернігівщині
За прогнозами державних синоптиків, на цих вихідних на Чернігівщину знову прийде сніжна погода.
Про це повідомляє видання speckor.net з посиланням на інформацію Чернігівського автодору.
За даними з метеобюлетня обласного гідрометцентру, з 20 години 25 січня до 20 години 26 січня по Чернігівській області очікується хмарна погода з проясненнями, невеликий сніг, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура вночі 10-15º, вдень 0-5º морозу. Найбільше буде сніжити у неділю.
На 27 січня на Чернігівщині прогнозують хмарну погоду з проясненнями, вночі сніг, вдень невеликий сніг. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура протягом доби 2-7º морозу.
Накриє негода і сусідні області, як повідомляє Укргідрометцентр: 27 січня вночі у Чернігівській, Вінницькій, Житомирській, Київській, Черкаській, вдень у Полтавській, Сумській та Харківській областях значний сніг (приріст снігового покриву 8-15 см), на дорогах ожеледиця. 28 січня на Чернігівщині очікується мінлива хмарність, без опадів, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 13-18º, вдень 5-10º морозу.
Шановні водії, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області ще раз звертає Вашу увагу на необхідність дотримання правил безпеки дорожнього руху на зимовій дорозі. Узимку туман, мряка, сніг та ожеледиця ускладнюють дорожній рух. У цей період керування автомобілем вимагає більшої зосередженості та вміння діяти у непередбачених ситуаціях.
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області нагадує водіям про обов’язкове використання зимових шин. Також на зиму автівку слід укомплектувати тросами буксирування та лопатами. Власникам великогабаритних транспортних засобів наполегливо рекомендуємо обладнати свої автомобілі цепами проти ковзання.
Водіям вантажного транспорту знову нагадуємо, що на період осінньо-зимового утримання у нашій області введено тимчасове обмеження руху для вантажного транспорту на аварійно небезпечних ділянках з крутим ухилом і спуском. Відповідно до цього обмеження, рух по даним ділянкам доріг вантажівки мають здійснювати обов’язково із цепами проти ковзання. Це наприклад, Тростянецька та Срібнянська балки на трасі Н-07 Київ-Суми-Юнаківка, а також Стахорщина та Ковпинка на трасі Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч. Ще одна ділянка – Путивлівський узвіз у Новгород-Сіверському районі на трасі Р-65 КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка. Там не лише рух є обов’язковим рух із цепами протиковзання, а і заборонено рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами. Підкреслюємо, що недотримання вимог дорожніх знаків створює потенційну аварійно-небезпечну обстановку на дорозі, також може стати причиною виникнення заторів.
Адресні привязки ділянок доріг державного значення, де діє “зимове” обмеження:
- Н-07 Київ – Суми – Юнаківка, ділянка км 179+000 – км 190+000 (Тростянецька та Срібнянська балки) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
- Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч, ділянка км 153+600 – км 155+400 (с. Стахорщина) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
- Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч, ділянка км 192+100 – км 194+600 (с. Ковпинка) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
- Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка”, ділянка км 77+670 – км 78+250 (с. Путівськ) – рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами заборонений, рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
- Т-25-19 Холми – Авдіївка – Оболоння, ділянка км 27+200 – км 33+200 (с. Понорниця) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів.
У випадку значного погіршення погодних умов та ускладнення дорожньої обстановки, наполегливо рекомендуємо утриматися від поїздок автомобільним транспортом. Водіям рейсових пасажирських автобусів рекомендуємо заздалегідь уточнювати інформацію щодо проїзду в районних організаціях.
Також нагадуємо, де за складних погодних умов можна відстоятися. Водії та перевізники можуть перечекати зимову негоду на майданчиках відстою або об’єктах дорожнього сервісу, не наражаючи себе та інших користувачів доріг на небезпеку. Їх перелік – далі.