Волонтери підкорили Говерлу й залишили там прапор із підписами наших воїнів

Шлях у тисячу кілометрів, від Одеси до Карпат, здолали задля допомоги військовим на фронті. Задля нашої Перемоги!
Андрій Коротя, блогер і волонтер, наш земляк, родом із Ічні, разом із другом із Полтавщини, Максимом Діденком, пройшли Україну від краю до краю, від Одеси до Карпат. Їхня мета – допомога ЗСУ, донати нашим воїнам, кошти на потреби на фронті. Нині мандрівники повертаються до Києва.
— Ми вже спустилися з Говерли, – говорить Андрій. – Подолали запланований маршрут учора. Загалом ми пройшли майже 1000 кілометрів. Плюс – підйом на Говерлу, яка заввишки 2061 метр. Але ми ж не на ліфті злітали. Тільки до турбази – 8 км, вона біля підніжжя Говерли, звідси мандрівники вирушають на гору. Отож підйом орієнтовно займає три з половиною години. Але ми трохи заблукали, тому й часу, й метрів додалося. Є мітки – червона, синя й зелена дороги. Ми обрали не ту, що потрібно. З нами вирішили підніматися й люди з готелю, які там працюють. Йшли ми по-під скелями. Один чоловік зірвався і впав у болото, але обійшлося.
Ми ще взяли з собою трекінгові палки, вони для походів у горах, аби було легше рухатися. На Говерлі, до речі, дуже холодно. Там багато снігу, мороз. Хотілося кілька пакетів до Києва привезти. (Усміхається).
Але ж дійшли!
Аякже. Такий шлях здолали. Ноги боліли, бо ж понатирали за дорогу. Прапор встановили, як і обіцяли! Сильний вітер його напинав… Помилувалися краєвидами. Сфотографувалися. Народу вже не було. Бо настав вечір. Тому ми почали спускатися. До готелю добралися близько 11-ї вечора. Отож наша подорож на Говерлу тривала цілісінький день. Але воно того варте.
Ви не вперше на Говерлі?
Удруге. Піднімався раніше 2016 року.
Напевно, на Говерлі у мандрівників дивовижне відчуття. Бо ця гора – символ нашої України…
Так, емоції переповнюють. Це ж найвища точка України. А гори, загалом, відчувають тих, хто на них піднімається. Тому гори треба любити. Тоді вони допомагають підкорювачам. А помилок природа часто не пробачає…
Кошти на вашу банку надходили протягом подорожі?
Так. Але для нашої допомоги суми недостатньо. Сподіваюся, збір продовжиться. Бо нашим воїнам на фронті конче потрібні автомобілі.
Нині відпочиваємо в готелі. Дякуємо власникам і персоналу, що запропонували нам притулок і дуже допомогли. Дали гарний номер, смачно нагодували, слухали нашу розповідь про мандрівку.
Скажіть те, про що серце говорить...
“Любіть маму, їжте кашу, любіть Україну…” Наш благодійний збір – для одного з підрозділів Національної гвардії України у складі полку “Азов”, у якому служив Назарій “Грінка” Гринцевич. Він був парамедиком, наймолодшим серед азовців під час оборони Маріуполя. 19-й день народження зустрів, обороняючи Маріуполь від росіян. Коли була команда про припинення оборони міста, Грінка разом зі своїми побратимами потрапив у полон, де провів 4 місяці. Після звільнення повернувся на службу і разом із товаришами заснував підрозділ “Контакт 12”. Там Назарій був командиром взводу оптичних спостерігачів. Загинув у бою 6 травня 2024 року. У 21 рік… У нього був вислів – «Любіть маму, їжте кашу і любіть Україну»…
Тому, люди добрі, допомагаймо нашим хлопцям. Бо вони того дуже потребують, і вони того варті…
Хочу ще також висловити велику подяку підприємцю, директорові ТОВ “Ічнянське”, Вікторові Павловичу Кияновському. Бо справді, без його підтримки і допомоги нашої подорожі могло б не бути, і про нас би не знали інші люди, не було б донатів, не було би цього дивовижного згуртування багатьох людей. Я дуже вдячний, що Віктор Павлович долучився до нашого перформансу.
А тепер – додому, до Києва…
* * *
Номер банківської картки від мандрівників для донату – 5375 4112 1813 6138. Доєднуємося!
Автор: Людмила Пархоменко

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте