Вона впевнено крокує по рідній землі, дбає про розквіт села
День села відсвяткували у мальовничій Вишнівці на Чернігівщині. Завітали й гості, яких запросили на цю пречудову подію під гаслом: «Старовинне село Вишнівка запрошує відвідати Вишнівку!». Авжеж, дивовижне запрошення, яке й стало девізом масового, народного гуляння.
День видався зранку похмурим, дощовим, але, незважаючи на це, до центру села поспішали жителі. Хороші тут люди живуть – гостинні, привітні, щедрі. Тож незабаром площа наповнилася веселим гамором.
Розпочав свято наш земляк – музикант, співак, композитор і поет, який написав книгу про своє рідне село Вишнівку, – Микола Кузьменко.
«Шановні земляки! Хлібороб – це найпочесніша та найнеобхідніша професія на землі. І поки житимуть люди, вони високо шануватимуть працю тих, хто вирощує щедрі врожаї – наголосив Микола Миколайович. І натхненно продекламував:
«Наш хліб – одне з джерел буття,
Тож хай серця не знають супокою.
Гряде борня – за колос, за життя,
Борня, яку ми називаємо святою!».
Наша держава має найбільше чорноземів у світі, однак фермерському господарству «Мета» з села Вишнівка, що на славній Ічнянщині, доводиться господарювати на сіропіщаних малопродуктивних землях. Проте це – одне з кращих фермерських господарств нашого району, де, крім рослинництва, розвивають і тваринництво. Організатор і патріот агрофірми «Мета» тримає господарство на високому рівні. Це – його керівник Алла Костянтинівна Грищенко!
Пишний коровай від трудівників села Вишнівки вручила найменша учасниця Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця», лауреат міжнародних поетичних фестивалів Діана Швидченко зі словами подяки:
«Прийміть цей коровай з відбірної пшениці,
Що виростили ви на золотих полях.
Хай всюди на Вкраїні пшениця колоситься,
І мирне сонце світить у синіх небесах».
«Хліб на землі – то велике щастя, – промовила Алла Грищенко. – Я вважаю так: не може людина працювати на землі з холодним серцем. Мабуть, не всі бачили квітку пшениці, а я її бачу щороку. Дуже маленька вона, непоказна. Та всім відома щедрість отих пшеничних квіточок. Вони з давніх-давен дарують людям хліб. Так, саме від землі, від хліба починається все: життя, щастя, радість, достаток. Стати ж справжнім господарем на землі – це значить дуже багато працювати, і бути увесь час у невтомному пошуку, не обходити гострих проблем сьогодення, дивитися, як кажуть, на перспективу, набувати знань і досвіду. Отож моя загальна мета – зробити життя людей у Вишнівці ще кращим та щасливішим. І я безмежно вдячна тим людям, які не помилилися й підтримали мене. Тепер я з вами на цій землі, мої земляки, на віки вічні!».
Голова сільської ради Олександр Петрович Даниленко привітав усіх присутніх зі щедрим урожайним святом села і сказав: «Алла Костянтинівна твердо і впевнено крокує по рідній землі, дбає про розквіт села, про дальший розвиток господарства. Вона сміливо дивиться в майбутнє і бачить ще світліші горизонти. Бажання самому присвятити своє життя благородній меті – дарувати людям Хліб, стати Хліборобом. Адже хліб – то життя, і людина завжди знає його ціну. Хлібороб майбутнього має бути всебічно освіченою, розвинутою і висококультурною людиною».
На свято прибули представники Ічнянського району: депутат районної ради Галина Іванівна Шадура, директор ТОВ «ЄВРО ЕКО інвест» Сергій Шадура, а також голова районної ради Григорій Васильович Герасименко, який у своєму виступі відзначив: «Все починається від землі. Якщо земля відчує тепло твоїх рук, вона обов’язково віддячить щедрим урожаєм. Стати справжнім майстром господарем ланів, звичайно, нелегко. Та коли шануєш своє професію, любиш поле, то успіх обов’язково прийде. Саме таким майстром стала Алла Костянтинівна. Метка, беруча, оптимістка, зі своєю милою посмішкою, вона дарує і колегам, і відвідувачам віру в те, що людські руки, якщо ними керує добре серце, можуть дуже багато. Праця – великий вихователь, говорить народна мудрість. Вона джерело не тільки матеріальних благ, а й духовних цінностей кожної людини. Мені дуже приємно, що Алла Костянтинівна запросила мене на свято односельців… Я також став вашим земляком, бо у книзі «Моє рідне село Вишнівка» я побачив на фотознімку і себе. Адже Микола Кузьменко у книжці оприлюднив свій родовід і рідкісні фотознімки з сімейного альбому, та образи односельчан, які залишилися в його пам’яті, де він бачить і пов’язує минуле з сьогоденням. Книга «Моє рідне село Вишнівка» – це книга глибоких досліджень класичної давнини, історія виникнення старовинного села».
Після урочистого заходу господиня свята запросила всіх присутніх на масове гуляння. Лунала музика і линули українські пісні у виконанні Миколи Свердлика, земляка з Вишівки. Потягло пахучим димком від вогнища, де над козацькою кашею чаклували Анатолій Степанович Дядюн, куховарка Галина Анатоліївна Дрозд та активістка села, листоноша Любов Григорівна Пабат. Каша вдалася на славу! А смачні шашлики до козацької каші готував перший помічник Алли Грищенко – Костянтин Миколайович Самойленко, ось уже багато років – незмінний трудівник у господарстві «Мета». А Вишнівські господині напекли українських пампушок з часником та солодких, з маком. Пригощали всіх – від старого до малого, односельців, приїжджих гостей, учасників заходу. Під відкритим небом на свіжому повітрі всі смакували козацьку кашу, і линула душевна та щира розмова між людьми.
«Пахучий хліб – це справжній цілющий скарб життя!» – так говорять односельці. «Велике щастя для нас сіяти і пекти хліб», – кажуть Вишнівські козаки і підхоплюють чудову пісню: – «Гей! Співай, козаки, про любов, про землю святу!».
Жителі та гості від щирого серця вдячні господині цього свята – Аллі Костянтинівні Грищенко, яка організувала таке прекрасне дійство, де люди добре відпочивали, смачно пригощалися і задоволено, щиро спілкувалися.
Ще довго грала музика та веселилися учасники свята. Горіло вогнище, пахло кашею, смаколиками, душевною теплотою.
Дай, Боже, щоб започатковане свято села відзначали щороку, аби до Вишнівки прилітали лелеки, щоб народжувалися діти, і село відроджувалося!
Валентина Топчієнко,
Ічнянський район, Чернігівщина