Впроваджена щоденна дистанційна передача даних про обсяги спожитого газу
До кінця травня поточного року всі підприємства мали б облаштувати свої газові лічильники засобами дистанційної передачі даних. Нове обладнання дозволить компаніям вільно змінювати постачальника. Але зараз в Чернігівській області нараховується більше 5000 тис. підприємств, що не мають такого обладнання.
В травні поточного року всі комерційні споживачі мали б завершити облаштування приладів обліку газу засобами дистанційної передачі даних. Облаштування лічильників промислових споживачів засобами дистанційної передачі даних пов’язане із запланованим переходом на добове балансування ринку. Згідно Кодексу газорозподільних систем воно має бути запроваджене з 1 серпня 2018 року.
Щоденна дистанційна передача даних про обсяги спожитого природного газу спростить обмін інформацією учасників ринку і забезпечить точний облік заявленого і реально відібраного газу. Встановлення обладнання для дистанційної передачі даних дозволить компаніям оперативно змінювати постачальників газу. А завдяки щоденному балансуванню споживачі зможуть закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз.
Згідно розрахунків ПАТ Чернігівгаз, якщо підприємству не потрібна заміна лічильника, то вартість обладнання, робіт та проектної документації не має перевищувати 10 тис. грн. Для лічильника від типорозміру G16 вартість модему, проектувальних та монтажних робіт складає менше 9 000 грн. Для лічильників типорозміром від G1,6 до G16 – не перевищує 7 300 грн. Оператори ГРМ групи готові надати всім споживачам ці послуги та встановити необхідне обладнання.
Крім того, оператори ГРМ надають частину послуг пов’язаних зі встановленням приладів дистанційного обліку безкоштовно. Безкоштовними є технічне завдання та встановлення норм, погодження проекту, а також введення в експлуатацію модему та його опломбування. Разом з тим, встановлення обладнання для дистанційної передачі даних є ринковою послугою. Підприємство може обрати монтажну організацію та продавця обладнання на власний розсуд.
Вимоги щодо строків встановлення засобів дистанційної передачі даних містяться в Кодексі газорозподільних мереж, затвердженому ще в 2015 році. До 28 травня 2018 року обладнати лічильники модемами мають компанії, що споживають менше 10 тис куб. м на рік. На даний момент тільки в 16 областях України налічується близько 14 тис промислових підприємств та 80 тис невеликих підприємств, які не мають подібного обладнання.
Детальніше про все це розповіли на недавній прес-конференції директор з капітального будівництва ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Нагорний та головний метролог ПАТ «Чернігівгаз» Ігор Швець.
Пряма мова: