Як бійці АТО отримують земельні ділянки на Чернігівщині
Питання отримання земельних ділянок учасниками АТО в державі непоодиноке. Вже протягом майже двох років Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області надає земельні ділянки для безоплатної приватизації АТОвцям під ведення особистого селянського господарства та садівництва.
Як зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Олександр Колотілін, – на сьогоднішній день до Головного управління надійшло більше п’яти тисяч заяв від учасників АТО, з них близько чотири з половиною тисячі бійців вже отримали дозвіл на розробку проектів землеустрою, що за загальною площею складає майже п’ять тисяч гектарів.
Наразі земля для учасників АТО є. Фахівцями головного управління зарезервовано більше 2000 гектарів і планується створювати ще додаткові резерви. Ці землі працівники землеустрою вносять до так званого альбому-атласу, який постійно оновлюється на електронних ресурсах і кожен воїн може вибрати собі належну ділянку, маючи лише копію паспорта з ідентифікаційним кодом та копію посвідчення учасника бойових дій або довідки про безпосередню участь в АТО.
Побудувати власний будинок бійці поки що не можуть, адже для цього потрібно отримати дозвіл саме в населеному пункті від органів місцевого самоврядування.
Час на приватизацію земельної ділянки займає від 3 до 6 місяців, а право використовується одноразово, незалежно від площі ділянки.
Поряд з цим, землевпорядники закликають командирів військових частин до тісної співпраці з питань отримання земельних ділянок, адже кількість учасників АТО постійно зростає саме там. Вони готові в будь-який час за домовленістю з військовим керівництвом консультувати військових з земельних питань.
Ігор Березинський