Як нам завищують платіжки за теплопостачання

Чи замислювались ви, яке походження оплати опалення? Чи вас турбує платіжка по опаленню? Чому вони такі високі? Дізнайтесь тут – дослідження на прикладі Донецького регіону. Будемо говорити тільки фактами, з яких можна зробити певний висновок.

Як повинні визначатись норми витрат теплової енергії на централізоване опалення

Згідно: ЗУ «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги» та п.2.2.2 Норм та вказівок нормуванню витрат палива та теплової енергії (ТЕ) на опалення житлових та громадських споруд, а також на громадсько-побутові потреби в Україні КТМ 204 Україна 244-94.

Погодинні витрати теплоти на опалення житлових будинків приймаються відповідно до показників типових та індивідуальних проектів. При відсутності цих даних, допускається приймати по аналогії з типовими або індивідуальними проектами, що найбільше відповідають характеристикам цих споруд.

При підключенні житлових будинків до теплових мереж, теплопостачальна організація перевіряє відповідність питомих витрат теплової енергії споруди технічним умовам та погодженому проекту на будівництво.

Теплопостачальна організація за показниками витрат теплової енергії на опалення, розрахованих в проектах для середньої температури зовнішнього повітря -0,5 градусу по Цельсію, складає річний план вироблення теплової енергії та планує закупівлю палива на відповідні місяці.

Що відбувається на Донеччині

Для підприємства «Донецьктеплокомуненерго» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРКП), встановила норму витрат теплової енергії на послугу з централізованого опалення в обсязі 0,146 Гкал/год* кв. м., на рік.  (Постанова НКРКП №899 від 11.06.2014 р.)

А тепер порівняємо з нормами витрат теплової енергії на 1 кв.м. по типовим проектам житлових будинків, які використовувалися для будівництва на Донеччині. Таких проектів три. І норми витрат теплової енергії у них передбачені від 0,068 Гкал/год* кв. м. до0,0729 Гкал\год*кв.м.

Висновок

Нормативні питомі витрати теплової енергії на послуги централізованого опалення, якими користуються «Донецьктеплокомуненерго», завищені від проектних більш ніж у 2 рази, що призводить до необґрунтованого завищення платіжок за опалення. До речі, в Україні є приклади, коли громада досягла зниження тарифів. У місті Кременчук громадяни звернулися до Уряду. А урядова комісія після перевірки виявила завищення тарифів на тепло та гарячу воду. В результаті цифри у платіжках таки зменшили. Продовження теми – незабаром.

Анатолій Жирний

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте