Як працівники поліції охорони проводять профілактику серед школярів
ПРАЦІВНИКИ УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ ПІЗНАВАЛЬНУ ЗУСТРІЧ З УЧНЯМИ 3-ГО КЛАСУ ЧЕРНІГІВСЬКОГО КОЛЕГІУМУ № 11.
Начальник відділу кадрового забезпечення Управління поліції охорони Чернігівської області майор поліції Олександр Граб та провідний психолог Роман Саченко провели зі школярами профілактичну бесіду про заходи безпеки.
З приходом осені в навчальних закладах лунають шкільні дзвінки, запрошуючи дітей у захоплюючий світ знань. Правоохоронці, в свою чергу, також поспішають розповісти й нагадати підростаючому поколінню про заходи безпеки.
– Професія поліцейського – дуже відповідальна та нелегка, часом буває і небезпечна. Поліція охорони служить надійним щитом у боротьбі зі злочинністю, дбає про громадський порядок та безпеку майна і громадян в цілому, – розповів майор поліції Олександр Граб на початку бесіди з дітлахами. Під час зустрічі роз’яснював школярам алгоритми дій безпечної поведінки на вулиці, в громадському транспорті, у школі. Розповів як потрібно себе поводити у разі виникнення небезпечної ситуації, разом з дітьми згадали номери телефонів служб екстреного виклику.
Психолог Роман Саченко ознайомив школярів з правилами поведінки в під’їздах будинків та ліфтах з незнайомими людьми, також дитячу увагу було зосереджено на поведінці дитини вдома без дорослих. Розглядали та обговорювали різні ситуації: як діяти, коли дзвонять чи стукають в двері, як правильно спілкуватися по телефону. Для закріплення матеріалу в ігровій формі психолог провів з дітьми тренінгову вправу під назвою «Я захищений вдома» та протестував дітей на тему: «Я вмію говорити по телефону».
Хлопчики та дівчатка приймали активну участь в незвичайному уроці, жваво відповідали на запитання лекторів та задавали свої питання, уточнювали, цікавилися та робили висновки з своєї поведінки. Кожен хотів себе проявити та продемонструвати набуті знання.
По закінченню пізнавального уроку у класі правоохоронці продемонстрували школярам на подвір’ї екіпіровку та спецзасоби поліцейських охорони. Усі бажаючі мали змогу приміряти захисні шоломи, вдягти бронежилети, потримати в руках наручники, кийки, також спробували попрацювати з металошукачами. Жвавий інтерес викликав службовий автомобіль поліції охорони – діти утворювали чергу з бажаючих посидіти за кермом транспортного засобу, дозволили учням також ввімкнути проблискові маячки і спеціальний звуковий сигнал. Дітлахи були у захваті та із задоволенням позували перед фотокамерою.
Учні отримали на згадку про цю зустріч не тільки приємні враження, а й сувеніри з символікою поліції охорони. Для батьків та вчителів поліцейські охорони залишили інформаційно-рекламну продукцію для ознайомлення зі спектром послуг, що надає поліція охорони.
На закінчення зустрічі співробітники поліції охорони побажали дітлахам міцного здоров’я, добре вчитися й завжди поважати та слухатися своїх батьків та вчителів, а також пам’ятати та виконувати правила поведінки.
Класний керівник Ганна Миколаївна Капелюха з учнями подякували правоохоронцям за змістовну, цікаву та пізнавальну зустріч. Задоволені та сповнені позитивними емоціями діти з вигуками: «До побачення! Приїздіть до нас ще… » проводжали від’їжджаючий автомобіль поліції охорони.
Діти – наше майбутнє! Такі профілактичні бесіди – дуже важливі та необхідні. Спілкування поліцейських охорони з дітьми сприяє формуванню у підростаючого покоління позитивної думки щодо правоохоронної системи в цілому та почуття поваги до професії поліцейського. Дітям важливо знати, що поліцейський є надійним захисником, який охороняє громадський спокій, бореться зі злочинністю та завжди готовий прийти на допомогу.
– Хочеться, щоб кожна дитина зростала з розумінням та дотриманням певних правил поведінки у суспільстві, засвоїла свої права та обов’язки перед тим, як зробити крок у доросле життя і завжди змогла знайти вихід у складній життєвій ситуації, – зазначив начальник Управління поліції охорони в Чернігівській області Олег Гронь.
Сергій БРИЛЬ