Як у Чернігові юристи навчали патрульних поліцейських
26 травня 2016 року відбулась остання зустріч представників Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Регіонального центру з надання безоплатної первинної правової допомоги у Чернігівській області та адвокатів з патрульними поліцейськими м. Чернігова.
Зазначені заходи відбувались протягом квітня-травня цього року в рамках реалізації меморандуму про співпрацю, підписаного очільниками Міністерства юстиції України та Національної поліції. За сприяння керівництва Управління патрульної поліції м. Чернігова проведено чотири навчання патрульних поліцейських з окремих питань адміністративного права, безоплатної правової допомоги, виконання судових рішень.
Зокрема, Сергій П’ятниця, заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, зупинився на вимогах, що пред’являє законодавець до виконавчого документа у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження». Адже від якості оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення залежать у подальшому дії державного виконавця, спрямовані на вчинення виконавчих дій в повному обсязі.
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська поінформувала про систему безоплатної правової допомоги в Україні, категорії громадян, які можуть скористатися такою допомогою, та акцентувала увагу на діяльності центрів правової допомоги у призначенні захисників особам у кримінальних та адміністративних справах.
Досить цікавим був виступ адвоката Миколи Росомахи, який вже тривалий час працює в системі надання безоплатної вторинної правової допомоги. Більшість питань від нових поліцейських стосувались проведення процедури адміністративного затримання, оформлення відповідних документів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності, процедури виклику адвоката для особи, яка затримана. Правозахисник на основі практичних ситуацій роз’яснив правоохоронцям теоретичні поняття: «дрібне хуліганство», «адміністративне затримання», «порушення громадського порядку» тощо.