Юнаки-новобранці поспілкувалися з юристами

Чи можна припинити дію кредитного договору особам на час проходження строкової військової служби? Ці та інші питання цікавили військовослужбовців під час зустрічі з юристами в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

3 травня у Чернігівському обласному військкоматі надавались безоплатні правові консультації військовослужбовцям, призваним на строкову військову службу.

Головний спеціаліст Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Світлана Махріна та директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко консультували з питань трудового, спадкового, цивільного, фінансового законодавства та соціального захисту населення.

Найбільше хлопців цікавили «домашні» проблеми – чи залишиться за ними робоче місце до закінчення строкової служби, як буде сім’я отримувати без них субсидію, як можна призупинити дію кредитного договору на час проходження військової служби.

Проект Мін’юсту #ЯМАЮПРАВО! сприяє правовій обізнаності військовослужбовців! Вміння реалізовувати і захищати свої особисті права і законні інтереси стане в нагоді для призовників під час виконання військових статутів і проходженні служби.

 Чи можливе узгодження з банком, який надавав кредит, щодо внесення змін в кредитний договір? Що для цього треба зробити?

Слід звернутися до банківської установи, де оформлювали кредит, і повідомити про обставини, які склалися і в подальшому можуть призвести до затримки з внесенням плати за кредитом. Тобто показати повістку з військового комісаріату, повідомити про те, що дружина перебуває у декретній відпустці, не працює. Це нові умови, за наявності яких є підстави для внесення змін і доповнень до договору кредитування, а отже, можна домовитися про відстрочення платежів у разі мобілізації до Збройних сил.

Навіть якщо договору на руках немає або в ньому не прописано умови, за яких вносять зміни та доповнення, слід знати, що ситуація з невиплатою коштів за кредитним договором не вигідна не лише вам, а й банківській установі. Тому банк може надати можливість виплачувати кредит на нових умовах, які будуть прийнятними і для вас, і для банку.

Для реальнішого врегулювання ситуації з відстроченням кредиту можна підготувати письмову заяву на адресу банку про надання відстрочення кредитних платежів, у якій чітко вказати на наявність обставин, котрі можуть призвести до затримки в цих виплатах, та обов’язково додати документи, що це підтверджують: повістку з військкомату, копію листка непрацездатності, який підтверджує перебування дружини в декретній відпустці, тощо.

Отже, питання щодо відстрочення внесення платежів за договором кредитування вирішують шляхом перемовин громадянина-боржника з банком, і завершується воно укладенням додаткового договору. Строк, на який надається відстрочення платежів, визначає сам банк. І остання порада: будьте дуже уважними під час підписання додаткової угоди, що стосуватиметься відстрочки платежів, аби уникнути необгрунтованого збільшення розміру вашого кредиту.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте