Юні українські дзюдоїсти місяць тренувались у найкращих майстрів дзюдо в Японії

У рамках міжнародного проєкту спортивних таборів Olympic Dreams юні українські дзюдоїсти з Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Чернігова майже місяць тренувались у найкращих майстрів дзюдо в Японії. 

Цей, вже третій кемп з 2023 року за підтримки посольства України в Японії, унікальний за своєю програмою.

Українські дзюдоїсти мали честь тренуватись з кращими атлетами Японії в серці світового дзюдо – Kodokan Institute, Tenri University та Shutoku High School, Adachi Hight school. Окрім цього Всеяпонською федерацією дзюдо було організовано майстер-класи таких легенд японського дзюдо як Кензо Накамура (Kenzo Nakamura), Аарон Вольф (Aaron Wolf), Джошіро Маруяма (Joshiro Maruyama), Анай Такамаcа (Anai Takamasa), Оно Йоко (Ono Yoko) та Міку Такаічі (Miku Takaichi), а фізичною фор мою української команди займався тренер з фізичної підготовки збірної команди Японії з дзюдо Оно Юкі (Ono Yuki).

Завершився візит атлетів вже традиційною урочистою подією за участі Посольства України в Японії, Всеяпонської федерації дзюдо, Олімпійського комітету Японії, Інституту Кодокан, Міністерства закордонних справ Японії, Спортивної агенції Японії, інших поважних гостей.

На фото зліва направо: Олександра Новікова, Кензо Накамура, Анатолій Бойко, Соя Наказато, Карен Балаян, Олександра Старкова

Віцепрезидент Всеяпонської асоціації дзюдо Соя Наказато зазначив: “Ми пишаємося, що маємо можливість підтримати українських спортсменів у цей непростий для них час. Обмін досвідом та культурна взаємодія зміцнюють дружбу між нашими країнами та сприяють розвитку майбутніх чемпіонів. Вони показали силу духу, яка не підвладна жодним обставинам.”

На фото: виступає Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії

Надзвичайний і Повноважний Посол України Сергій Корсунський підкреслив: “Проєкт Olympic Dreams є першим спортивним проєктом в Японії за час війни і я радий тим, що ми змогли зробити його системним. Це дозволяє спортсменам не лише набиратися майстерності та досвіду, а й знаходити підтримку серед друзів по всьому світу. Дякуємо японському народові за відкритість та співчуття. Це вияв солідарності й натхнення для наших атлетів у найтяжчі часи.”

Протягом перебування у Японії українські спортсмени не лише тренувалися, а й долучались до культурних традицій Японії, відвідали визначні місця, а також особисто зустрілися з мером міста Тенрі та президентом Університету Тенрі. 

На фото: Анатолій Бойко, ініціатор і меценат проєкту Olympic Dreams та Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії

Ініціатор та меценат проєкту Olympic Dreams Анатолій Бойко відзначив: “Цей кемп – вже третій у Японії, і 16-й – за період існування нашого проєкту. Після минулорічного табору у Японії в нашій команді з’явилось 11 нових майстрів спорту України та двоє майстрів спорту міжнародного класу з дзюдо. Учасники проєкту за цей час вибороли понад 100 медалей на міжнародних турнірах та понад 1000 нагород на змаганнях національного рівня з різних видів спорту. Ми вдячні всім нашим японським партнерам від імені дітей, їх батьків та спортивної спільноти України за сприяння та допомогу в реалізації проєкту”.

Під час урочистого заходу гостям було продемонстровано документальний французький фільм «Espoirs» за участю української дзюдоїстки Анастасії Чижевської, прем’єра якого відбулась у Франції напередодні літньої Олімпіади.

“Коли ти знаєш, що навіть під час війни можеш представляти свою країну на міжнародному рівні та мати можливість тренуватись поряд із найкращими у світі, це додає сили боротися і йти вперед,” – поділилась враженнями учасниця кемпу Анастасія Чижевська.

В рамках місії знайомства присутніх з національним культурним кодом, українські спортсмени вже традиційно продемонстрували авторські вишиванки бренду THE SVOE.

Нагадаємо, що проєкт міжнародних спортивних таборів Olympic Dreams реалізується командою Благодійного фонду «Майбутнє – дітям»: Олександрою Новіковою, Кареном Балаяном та Олександрою Старковою за підтримки мецената Анатолія Бойко вже третій рік поспіль. 

Формат проведення спортивних таборів за цей час було успішно реалізовано у 7 країнах. Проєкт діє в рамках меморандумів з Міністерством молоді та спорту України, НОК України Київської області, Федерацією дзюдо України, Олімпійським коледжем імені Івана Піддубного, міськими радами м. Ірпінь, м. Буча та м. Гостомель та рядом міжнародних партнерів.

Фото: Олена Кушнарьова

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте