З користю для всіх: Чернігівщина та Латвія планують співпрацю у сфері медицини

Латвійські партнери підтримують Чернігівщину у різних сферах і співпраця лише розширюється. Так, минулого місяця область приймала у себе Міністра економіки, а також представників МЗС та МВС Латвії. Сьогодні ж – представників охорони здоров’я, зокрема профільного Міністра Хосама Абу Мері. Зазначимо, це перший візит Міністра охорони здоров’я Латвії в Україну з часів незалежності.

На зустрічі з представниками ОВА, яка відбулась у межах роботи  Регіонального офісу міжнародного співробітництва, говорили про плани подальшої співпраці у медичній галузі. До обговорення також долучились Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров.

«Партнерство має бути взаємовигідним. Це дуже важливо. З початку повномасштабного вторгнення ми просили про допомогу, зараз – можемо бути корисними один одному та говорити про обмін досвідом. Досвід, якого набули наші цивільні лікарні в умовах військових дій, обмеженості будь-яких ресурсів та безперервної роботи, дійсно унікальний. Ми готові ділитися ним, розуміючи, що терорист завжди поруч», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус та актуалізував нагальні потреби.

Від початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині вдалося відновити близько 70% об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема навчальних та медичних закладів. Проте ворог не припиняє обстрілів і кількість об’єктів, які потребують відновлення з кожним днем збільшується. Приміром, внаслідок ракетного удару по Чернігову 17 квітня вже вдруге пошкоджень зазнала будівля Чернігівської центральної районної лікарні.

Крім того, в умовах війни пріоритетними залишаються питання забезпечення медичних закладів укриттями, а також реабілітації та ментального здоров’я населення.

«Це мій перший візит в Україну. Саме Чернігівська область потребує особливої уваги. Сьогодні ми тут для того, щоб зрозуміти, яким чином можемо допомогти у сфері надання медичних послуг. Крім того, важливим пріоритетом для Латвії є обмін досвідом та експертизою», – сказав Хосам Абу Мері і повідомив, що латвійські партнери підготували пакет допомоги – здебільшого медичне обладнання. Невдовзі він буде доставлений на Чернігівщину і розподілений між закладам охорони здоров’я області, які цього найбільше потребують.

«Чернігівська область – одна з найбільш постраждалих від російської агресії, зокрема, і за кількістю пошкоджених медичних закладів. Тому ми вдячні за увагу до цього регіону. Будь-яка країна, що межує з росією, має бути готовою до викликів. Наразі медична система працює злагоджено, у нас є багато напрацювань і я впевнений, що місцеві лікарі зможуть ними поділитися», – зауважив Сергій Дубров.

«Ми бачимо позитивну динаміку і те, як змінюється ситуація на Чернігівщині. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – зазначив Ілгварс Клява.

В межах візиту делегація відвідала низку медичних закладів, які потребують відновлення. Серед них – центральна районна лікарня, обласна дитяча лікарня, обласний центр крові, кардіологічний центр.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

За інформацією Чернігівської ОВА

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте