За збирання й продаж пролісок — оштрафують

Стартувала Всеукраїнська екологічна акція «Первоцвіт», що проводиться на Чернігівщині з метою попередження випадків незаконного збирання, транспортування та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин.

Інспекторами екологічної інспекції у Чернігівській області вживатимуться заходи державного нагляду (контролю) щодо збереження рідкісних первоцвітів.

При виявленні порушень природоохоронного законодавства в частині незаконного збору, заготівлі рідкісних та зникаючих квітучих рослин інспектори складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення та передаватимуть їх до суду. Не оминуть відповідальності й торговці первоцвітами.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області інформує, що відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин. Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, або занесені до Червоної книги України, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень.

Незаконне збирання рослин в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду каратиметься штрафом від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів (ст.91 КУпАП).

За інформацією Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, знищення рослин, занесених до Червоної книги, – карається штрафом від 340 до 510 гривень та подальшою їх конфіскацією (ст.90 КУпАП). Окрім того, правопорушник зобов’язаний буде сплатити збитки. Наприклад, за кожну зірвану рослину проліска звичайного, цибулі ведмежої чи сону розкритого сума збитків становитиме 62 гривні.

Як зазначили в обласній Державній екологічній інспекції, в найбільшій кількості, на жаль, знищуються саме рослини, занесені до Червоної книги: цибуля ведмежа, пролісок (“подснежник”) білосніжний (звичайний), сон лучний (чорніючий), сон розкритий (сон-трава) та ін. Всі вони переважно зростають на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. А люди знищують дари природи, навіть не замислюючись над наслідками, завдаючи руйнівної шкоди навколишньому середовищу.

Тож, якщо ти людина, добре подумай про свій вчинок і збережи природу для краси!

Марія Плетінь

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте