Закон «Про добровільне об’єднання громад» на Чернігівщині гальмується
На Чернігівщині чиновники чинять відвертий тиск на громади, які рухаються шляхом добровільного об’єднання, – ВАССР.
Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР) поінформувала Мінрегіон, як насправді проходить реформа місцевого самоврядування на Чернігівщині та як в регіоні виконавча влада виконує закон «Про добровільне об’єднання громад».
Як стало відомо з листа асоціації, адресованого Мінрегіону, в Чернігівській області не всі чиновники дотримуються букви закону.
Про це повідомили нашому виданню в прес-центрі ініціативи «Децентралізація влади».
«На сільського голову Безуглівської територіальної громади Ніжинського району, яка дала згоду на добровільне об’єднання в Талалаївську територіальну громаду, відбувся тиск з боку чиновників, поки депутати не відмінили попереднє рішення про добровільне об’єднання, хоча Талалаївська громада відповідає Перспективному плану. Документи, подані до ОДА, відповідали чинному законодавству. Обласна державна адміністрація не надавала висновку, порушуючи всі терміни, чекаючи рішення Безуглівської громади», – повідомляється в листі.
Подібний тиск, як інформують в Асоціації, відбувся і на Лосинівського селищного голову Ніжинського району.
«Чиновники РДА вимагали, щоб він листом за своїм підписом відмінив рішення селищної ради про добровільне об’єднання територіальних громад, – сказано в документі. Однак, після втручання в ситуацію Чернігівського регіонального відділення ВАССР, громада отримала позитивний висновок ОДА.
«Гончарівській громаді Чернігівського району та Височанській і Комарівській Борзнянськогог району позитивні висновки не надаються тому, що не всі суміжні громади прийняли рішення про об’єднання, які є в Перспективному плані. Зміни до Перспективного плану ОДА не вносить», – інформує ВАССР.
Є й інші ситуації на Чернігівщині довкола процесу об’єднання громад. Так, за даними ВАССР, Галицькій громаді Ніжинського району, яка відповідає Перспективному плану, документи повернуті тому, що на проекті рішення відсутнє слово «проект».
В листі асоціації наведені й інші приклади порушення прав громад на добровільне об’єднання, а також прізвища чиновників, які беруть участь в таких порушеннях.
Асоціація звернулася до Мінрегіону з проханням сприяти у наданні змоги громадам Чернігівщини самостійно вирішувати питання добровільного об’єднання територіальних громад в рамках чинного законодавства «…без тиску місцевих чиновників, які в першу чергу хвилюються за свої насиджені місця і не переймаються проблемами сіл та селищ».
Нагадаємо, раніше Мінрегіон звернувся до асоціацій органів місцевого самоврядування з проханням своєчасно інформувати про факти зволікань з боку місцевих державних адміністрацій або блокування рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад.