Замінували адмінбудівлю міськради. А що далі?
Депутати Чернігівської міської ради не змогли зібратися 30 березня на свою сесію для вирішення актуальних питань стосовно життя громади міста. Поверхова й основна причина, яка завжди є в арсеналі зацікавлених осіб і якою скористалися в черговий раз ― замінування адмінбудівлі муніципалітету. Але проблема ситуації ― набагато глибша.
Між тим, є кілька версій щодо «замінування» будівлі міськради. Серед яких ― причетність до замінування адміністративно-виконавчої влади, або зацікавленість у цьому самої керівної команди міської ради…
Думки з приводу висловили:
Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради, в.о. міського голови, який заявив про активну діяльність певних сил з метою дискредитації міської ради.
Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації. Він акцентував увагу на тому, що всі документи міськради повинні надаватися виключно йому, а не розглядатися представницьким корпусом.
Марина Рейко, депутатка Чернігівської міської ради (опозиційна фракція політичної партії «Європейська солідарність»). Вона вважає, що у зриві сесії зацікавлена перш за все «мерська команда», бо представники цієї команди, на думку пані депутатки, розуміють, що багато питань не будуть прийняті.
Про все це – у відеосюжеті.
Суб’єктивна думка автора відео:
Такі дії, які зараз вчиняються в Чернігові, свідчать про те, що комусь дуже невигідна діяльність непідконтрольної нинішній владі команди Владислава Атрошенка.
З першим кроком з нейтралізації керівника цієї команди справилися дуже вправно ― через суд, як ми вже усі знаємо, його усунули з виборчої посади. З усуненням голови сподівалися швидко це питання закрити, для чого ввели нову посаду з призначенням начальника військової адміністрації. Але побачили, що команда може працювати й без голови. Вірніше, її начебто й немає візуально, але усі розуміють, що вона десь там, в невидимій тіні, існує. Тож «зацікавлені особи» пішли іншим второваним шляхом ― «замінували» будівлю… поки що.
І якщо взяти до уваги інші обставини та дії, які були вжиті владою саме цього дня та напередодні, то само-собою вимальовується характерна мета: показати й доказати, що самоврядування в Чернігові без Владислава Атрошенка не здатне існувати. А відтак через недієздатність представницького органу міська рада ― «закривається» на певний термін, а замість неї функціонуватиме військова адміністрація. На такі роздуми наштовхнули слова начальника цієї нової інституції. Адже він зазначив, що депутати можуть й не збиратися з певних причин, а тому слід надавати йому документи для розгляду та одноосібного затвердження. А то що ж виходить: посаду керівну міської адміністрації ввели, а де робота – на папері?
Спілкуючись з журналістами, призначений вищою владою на цю посаду Дмитро Брижинський так і сказав, що треба, аби одна людина приймала рішення… Ось тут і стає дещо зрозумілим ― кому вигідна така ситуація і хто зацікавлений в «мінуванні»? А зрештою, хочемо ми того чи ні, такі дії та ще й в умовах війни, призводять до дестабілізації в обласному центрі. Це ж хтось підштовхує до таких кроків «адміністративно»-виконавчу владу?! А хто? Звичайно ті, хто має зацікавленість в послабленні законно-владних інституцій у регіоні, відсутності стабільності в місті тощо.
Сергій Вітер, оглядач