Заява G7: «Ми рішуче засуджуємо війну росії проти України»

Лідери найрозвинутіших країн світу, що входять до Групи семи (G7) зробили потужну заяву. Текст заяви опубліковано Міністрами закордонних справ країн “Великої сімки” – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки.

  1. Сьогодні ми, лідери Групи семи (G7), зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським. Наша зустріч відбулася на тлі останніх ракетних обстрілів цивільної інфраструктури та міст по всій Україні, що призвели до загибелі невинних мирних жителів. Ми рішуче засуджуємо ці удари та нагадуємо, що невибіркові удари, завдані по невинних мирних жителях є воєнним злочином. Ми притягнемо до відповідальності Президента Путіна та інших відповідальних.
  2. G7 рішуче засуджує та однозначно відкидає незаконну спробу анексії Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Ми офіційно повторюємо, що ніколи не визнаємо цю незаконну анексію чи фіктивні референдуми, які Росія використовує для її виправдання.
  3. Росія грубо порушила принципи, закріплені в Статуті ООН. Вони не можуть і не дають Росії легітимних підстав для зміни кордонів України. Ми закликаємо всі країни однозначно відкинути ці порушення міжнародного права та вимагаємо від Росії припинити всі воєнні дії та негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку з України.
  4. Ми наклали та продовжуватимемо накладати додаткові економічні обмеження на Росію, включно з фізичними та юридичними особами – як на території Росії, так і за її межами– які надають політичну чи економічну підтримку незаконним спробам Росії змінити статус території України.
  5. Ми засуджуємо навмисні кроки Росії з ескалації, включаючи часткову мобілізацію резервістів і безвідповідальну ядерну риторику, що ставить під загрозу глобальний мир і безпеку. Ми підтверджуємо, що будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної чи ядерної зброї матиме серйозні наслідки.
  6. Ми засуджуємо дії Росії на Запорізькій АЕС і тиск, який вона чинить на персонал станції. Це подальша безвідповідальна ескалація, і ми будемо вважати Росію відповідальною за будь-який інцидент, спричинений його діями. Безпека, охорона та заходи захисту ядерного об’єкта мають першочергове значення, і ми підтримуємо зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії в цьому контексті.
  7. Ми знову закликаємо білоруську владу припинити сприяти російській загарбницькій війні, дозволяючи російським збройним силам використовувати територію Білорусі та надаючи підтримку російським військовим. Оголошення про створення спільного військового угруповання з Росією є ще одним прикладом пособництва білоруського режиму Росії. Ми знову закликаємо режим Лукашенка повністю дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до міжнародного права.
  8. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах. Відповідно до міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Україна має законне право захищатися від російської агресії та відновити повний контроль над своєю територією в межах міжнародно визнаних кордонів.
  9. Ми запевнили президента Зеленського в тому, що ми непохитні та стійкі у своїй відданості наданню підтримки, необхідної Україні для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності. Ми продовжуватимемо надавати фінансову, гуманітарну, військову, дипломатичну та правову підтримку та будемо твердо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми прагнемо підтримувати Україну в задоволенні її потреб у підготовці до зими.
  10. Для того, аби досягнути ефективного післявоєнного мирного врегулювання ми, як і раніше, готові домовлятися разом із зацікавленими країнами, установами та Україною щодо сталої безпеки та інших зобов’язань, аби допомогти Україні захистити себе, забезпечити своє вільне та демократичне майбутнє та стримати майбутню російську агресію. Ми продовжуватимемо координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці. З нетерпінням чекаємо на підсумки Міжнародної експертної конференції з питань відновлення, реконструкції та модернізації України 25 жовтня.
  11. Жодна країна не хоче миру більше, ніж Україна, народ якої зазнав смерті, переміщення та незліченних звірств внаслідок російської агресії. В дусі солідарності з Україною лідери G7 вітають готовність президента Зеленського до справедливого миру. Він повинен включати в себе такі елементи: дотримання передбаченого Статутом ООН захисту територіальної цілісності та суверенітету; збереження здатності України захищатися в майбутньому; забезпечення відновлення та реконструкції України, включно з вивченням шляхів для цього за рахунок коштів, що походять з Росії; притягнення до відповідальності за російські злочини, скоєні під час війни.
  12. Ми глибоко стурбовані навмисним пошкодженням трубопроводів «Північний потік» у міжнародних водах Балтійського моря та рішуче засуджуємо будь-які навмисні руйнування критичної інфраструктури. Ми підтримуємо поточні розслідування.
  13. Ми будемо діяти солідарно та в тісній координації, щоб подолати негативний вплив агресії Росії на глобальну економічну стабільність, у тому числі через продовження співпраці для забезпечення енергетичної безпеки та доступності в рамках G7 та за її межами.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте