Жук-шкідник з Індії з’явився в Україні

Багатоїдний карантинний складський шкідник капровий жук пошкоджує до 100 видів продукції: зерно пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, проса, зернобобових, а також різноманітні продукти їх переробки – борошно, крупу, комбікорм, солод; пошкоджує також горіхи, молочний порошок, сухі дріжджі, папір.
Країна походження капрового жука – Індія. Жук не літає. Шкоду наносять личинки, перетворюючи заражені продукти в порошкоподібну масу, яка складається із залишків продуктів і екскрементів, непридатну для використання в їжу і на корм худобі із-за отруєності.

В складах, які не опалюються розвивається 1 покоління на рік, в приміщеннях, які опалюються розвиток проходить без зимової діапаузи. В період діапаузи шкідник стає стійким проти пестицидів та фумігантів.

Шляхами розповсюдження є транспортні засоби, тара, насіння, продукти, зерно.

Карантинними заходами є заборона ввезення продукції з країн розповсюдження. Обстеження складських приміщень здійснюється візуально та за допомогою феромонних пасток і харчових принад, також проводиться лабораторна експертиза і знезараження. Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області здійснюється фітосанітарний моніторинг підприємств, які здійснюють виробництво та обіг рослин та рослинної продукції з метою виявлення карантинних організмів, в тому числі і капрового жука.

Олександра Шаповал,

Державний фітосанітарний інспектор Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте