Журналісти цікавилися кращими практиками громади

Днями журналісти та блогери Чернігівщини побували в Остерській громаді. Тут вони дізналися про проекти та зміни, які відбулися за два роки після об’єднання, познайомилися з кращими практиками та інноваціями.
Про успіхи та досягнення

Презентували громаду гостям Андрій Скидан, заступник Остерського міського голови, та Світлана Чистяк, секретар Остерської міської ради.

«Остерська громада утворилася в червні 2016 року, перші вибори відбулися у листопаді 2016 року. До складу громади увійшли 14 населених пункти – місто Остер та 13 сіл. На території громади проживає вісім тисяч жителів. Територія громади складає 17 тисяч га», – розповів Андрій Скидан.

За його словами після об’єднання бюджет ОТГ став більшим і є позитивна динаміка зростання власних надходжень. У 2018 році загальний кошторис складав 54,3 млн грн з них власних доходів 21,3 млн грн. На території Остерської громади є три автозаправки, які сплачують акцизний податок, сільськогосподарські та виробничі підприємства, розвивається малий та середній бізнес, які також додають грошей до бюджету.

Допомагає громаді й держава. Так на розвиток інфраструктури за два роки отримали майже 3,7 мільйона гривень. За ці гроші придбали сміттєвоз та автовишку, встановили систему відеоспостереження.

«Сміттєвоз потрібен для вивезення сміття та підтримання порядку в громаді. Автовишка дає можливість ремонтувати та відновлювати освітлення, розчищати дерева та виконувати інші висотні роботи. Економія суттєва, адже за один день оренди автовишки ми платили немалі гроші», – розповів Андрій Скидан. І додав, що завдяки відеокамерам встановлених на в’їзді та виїзді з Остра, поліції вдалося розкрити кілька злочинів.

«В зимовий період на базі цього сміттєвоза є відвал, яким можна чистити сніг. Це краще для наших жителів. Вулиці очищуються, є два трактори. На базі Т74 гусеничні. Узимку даємо собі раду без сторонньої допомоги», – розповідає Володимир Хоменко, заступник міського голови з питань ЖКГ.

У 2019 році громада має отримати майже 1,4 млн грн, планують придбати екскаватор-навантажувач (на базі трактора МТЗ-82) та трактор МТЗ-82.

За 5,5 млн грн соціально-економічного розвитку протягом 2017-2018 років в Остерській громаді зробили капітальний ремонт частини дороги, провели термомодернізацію дитячого садочку «Оленка» та побудували футбольне поле зі штучним покриттям на території гімназії.

У громаді турбуються не лише про інфраструктурні проекти. Тут дбають про підвищення якості соціальних та адміністративних послуг. Так, у січні 2019 року Остерська ОТГ стала учасницею ІІІ Раунду Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» на модернізацію ЦНАПу і зараз готують приміщення відповідно до вимог Програми. А за день до зустрічі з журналістами, у громаді дізналася, що Остерський територіальний центр отримає спеціально обладнаний автомобіль для надання послуг «Соціальне таксі».

Чернігівщина – регіон для вирощування винограду, – впевнені ентузіасти з Остра

Чи можливо на півночі України вирощувати виноград? Як виявилося можливо. Підприємці з Остерської ОТГ протягом кількох років досліджували цю культуру. І минулого року на площі 2 га висадили понад 500 кущів 200 сортів. За словами підприємця Артема Севастьяна, ці два гектари експериментальні. Вирощувати будуть ті сорти винограду, які найкраще адаптуються до погодних умов.

«Свого часу займався різними видами бізнесу. А потім вирішив зробити таке, чого немає на Чернігівщині. І виноградарство – це саме та справа, яка є унікальною для північного регіону», – сказав Артем Севастьян.

Його партнером став досвідчений місцевий виноградар Леонід Ющенко, який 15 років серйозно займався вирощуванням цієї культури і має великий досвід. Удвох чоловіки й працюють зараз на виноградній плантації. І вірять в успіх.

За словами підприємців, ставку вони роблять на ранні й середньоранні столові сорти. Пізніх не садять, тому що вони в цих широтах, як правило, не достигають. Винних сортів винограду тут усього близько 100 кущів, і то – для себе. В планах збільшити плантацію з виноградом до 10 га.

Перший врожай тут сподіваються отримати років через три-чотири, а великі партії ягід зможуть постачати десь через п’ять-шість років. Хоча вже сьогодні є пропозиції придбати остерський виноград.

В Остерській міській раді ініціативу підприємців вітають. Як зазначив заступник міського голови Андрій Скидан, кожен новий бізнес – це майбутні робочі місця і податки, а відтак, і розвиток громади.

Парк природи Беремицьке: нові робочі місця, розвиток туризму та відродження природи

Парк природи Беремицьке – це унікальний проект ревайлдингу (повернення в дикість) території. Подібний є лише в Одеський області, але там поки що немає туристичної інфраструктури. Про це розповів журналістам Ростислав Полусмайко, менеджер з регіонального розвитку БФ «Беремицьке БІОсфера».

«Парк природи “Беремицьке” на території Остерської об’єднаної територіальної громади має на меті відновити природу у такому вигляді, в якому вона була у наших краях у V-X столітті нашої ери. Благодійний фонд “Беремицьке БІОсфера” за підтримки іноземних партнерів і донорів мають значні досягнення на шляху до цієї мети: відроджується тваринний і рослинний світ, на території парку відвідувачі можуть спостерігати за життям занесених до Червоної книги видів. Тут є все для відпочинку від мегаполісів. Індивідуальні апартаменти, туристичні намети і навіть… музей диких котів», – сказав Ростислав Полусмайко.

Завдяки цьому проекту у громаді з’явилися нові робочі місця. Працівники приїжджають з Остра та навколишніх сіл.

У планах нарощувати кількість туристів, побудувати на території громади готель та створювати кількаденні туристичні маршрути, які поєднуватимуть туристичні перлини та унікальні місця різних громад.

«Парк природи Беремицьке – це вдала співпраця влади, бізнесу та громадськості. Це робочі місця, це податки і надходження до бюджету. Це постійний рух та розвиток. Це масштабні плани та реальні проекти», – зазначила Оксана Стельмах, радник з комунікацій Чернігівського ЦРМС.

Прес-тур організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте