Знахабнілі керівники вимагають державні гроші за вирішення питань

Ефективний антикорупційний аудит у Чернігівській області. За три тижні на хабарі затримано керівника районної адміністрації, міського голову та голову селищної ради.

Децентралізаційні процеси є однією з топових тем суспільства сьогодні. Передано широкі повноваження та фінансові ресурси на місця. Отримані можливості несуть за собою не тільки право розпоряджатися наданим інструментарієм, але й передбачають високий ступінь відповідальності кожного.

В такій ситуації вкрай важливим є контроль з боку держави за виконанням бюджету та раціональним використанням коштів.

Коли 15 жовтня Президент України Володимир Зеленський призначив очільницею Чернігівської області Анну Коваленко, вона заявила, що серед основних пріоритетів її діяльності буде безкомпромісна боротьба з корупцією. Одним з перших кроків голови Чернігівської ОДА стало проведення інвентаризації обласного бюджету, а також зовнішнього аудиту реалізації державних проєктів та програм у регіоні.

— Не виключаю, що у майбутньому нас чекають затримання чиновників із підозрою в корупції. Президент вимагає наведення порядку в області, — зазначила голова Чернігівської ОДА.

За перші тижні аудиту за підозрою в корупції були затримані керівник районної адміністрації, голова селищної ради та голова об’єднаної територіальної громади.

Причому останній — голова Остерської об’єднаної територіальної громади — був затриманий під час отримання хабаря від підприємця, який будував стадіон у рамках проєкту «Велике будівництво».

За даними слідства чиновник вимагав від підприємця 630 тис. грн за безперешкодне укладення договору на виконання робіт з капітального ремонту відкритого стадіонного комплексу та підписання актів виконаних робіт, а також забезпечення переказу коштів за виконання робіт, передбачених договором.

Голова ОТГ був затриманий під час отримання всієї суми хабаря. Наразі вирішується питання про повідомлення йому про підозру і обрання запобіжного заходу.

У двох інших випадках керівник районної адміністрації та голова селищної ради «погоріли» на маніпуляціях із землею, як, в принципі, й деякі інші представники громад Чернігівщини.

Очільниця Чернігівської ОДА наголошує на тому, що представники місцевого самоврядування Чернігівщини мають працювати в інтересах жителів Чернігівської області, а не власних. І тоді Чернігівщина зможе піднятися з 21 сходинки у переліку найменших заробітних плат, які отримують в Україні.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте